Ocena kierowcy - Toyota Auris II Hatchback 5d

Sławek, 3 lata temu
Silnik 1.8 HSD 136KM 100kW
Rok produkcji 2015
Toyota Auris II Hatchback 5d 1.8 HSD 136KM 100kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Napęd hybrydowy - silnik i CVT są obłędnie zachwycające.
Jestem zakochany w tym aucie :) - to nie jest reklama, nie mam żadnego interesu w tym aby chwalić markę ani model po prostu auto okazało się lepiej nie dobre.
Jest przecudny, wolnossąca benzyna z elektrykiem czyli hybryda w wydaniu Toyoty to wg mnie "majstersztyk". Niezawodność, małe spalanie oraz bardzo dobre osiąg czynią z tego napędu jeden z najlepszych na rynku.
I tutaj mamy kwintesencję superowości. Dla wszystkich maruderów i hejterów, którzy prawdopodobnie tym nie jeździli lub próbują jeździć metodą but w podłogę od razu mówię " weź kolego\koleżanko na wstrzymanie". Tak podczas bardzo energicznego przyspieszania mamy efekt tzw. "wyjącego silnika" ale tak pracuje ta skrzynia i "wyje" tylko jak baaardzo mocno przyspieszamy a hałas nie jest większy czy wyższy jak w innych autach tylko jest jednostajny i to albo polubimy lub nie. Poza tym pracuje cicho i bezproblemowo. Mnie urzeka sposób jak auto przyspiesza z tą skrzynią i tyle.
Bardzo dobrze. Z uwagi na ciężkie akkku bliżej środka auta można naprawdę zaszaleć w zakrętach a zawieszenie bardzo dobrze radzi sobie z nierównościami.
No i tutaj pojawiają się rysy w przenośni i dosłownie. Miękki lakier daje we znaki - słabo
Ogólnie nie najgorzej, wszystko zależ od wzrostu ale z kamerką cofania przyjmiemy na przyzwoitym poziomie.
Jak w Toyocie rozsądna, nie jest źle ale niektóre rozwiązana mogły by być lepsze. Fotele przyjemne i wygodne ja bez problemy przy 175 cm wzrostu znalazłem się za kierownicą. Bardzo fajny zmieniacz biegów.
Działa dobrze w zimie grzeje a w lecie klima dobrze schładza, czasem ale rzadko paruje przednia szyba ale myślę, że problem jest z małym filtrem kabinowym który się szybko zapycha.
Jest bardzo dobrze. Z przodu kierowca i pasażer mają dużo swobody z tyłu też bez problemu mieszczą się trzy dorosłe osoby.
Super przy jeździe miejskiej oraz do 80 km/h jest rewelacja a na samym elektryku po prosu błoga cisza, do 120 km/h bardzo dobrze powyżej tych prędkości i na autostradzie przy dłuższej jeździe trzeba powiedzieć, że robi się głośno ale znośnie.
Bardzo dobrze, serwis nawet w ASO nie jest powalający a sprowadza się do wymiany filtrów i oleju. Wytrzymałość tarcz i klocków hamulcowych w hybrydach jest oszałamiająca.
Troszkę dużo kosztuje jak na swój segment ale myślę, że warto za tą konstrukcję tyle dać
Nic spokój duszy.
Na razie kompletnie nic.