Ocena kierowcy - Toyota Auris II Touring Sports Facelifting

Marek, 6 lat temu
Silnik 1.8 Hybrid 136KM 100kW
Rok produkcji 2016
Toyota Auris II Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Inne : że to takie normalne auto
Kupiłem auto w salonie jako roczne z rabatem 20 tysięcy - co było finansowo do przyjęcia niż cena katalogowa. Początkowo miałem obawy o jego techniczne zaawansowanie lecz teraz auto wydaje mi się bardzo trwałe wręcz trudne do zepsucia. Do zalet w postaci niskiego spalania dochodzi jeszcze możliwość bezpłatnego parkowania w centrum Wrocławia - z czego często korzystam.
Silnik ok jak to benzyna 1,8 cóż dodać więcej. Początkowo bałem się tego tzw. "wycia" silnika lecz okazało się to zupełnie przesadzone. Każdy to zaakceptuje - jak chce - bez obaw.
Bardzo dobra szybko reaguje na zmianę. Dzięki niej polubiłem korki we Wrocławiu.
Bardzo dobry nic nie dobija ( jak w innych opiniach) auto super się prowadzi - pamiętajcie że to auto nie jest wyścigówką. Początkowo bałem się niby niskiego zawieszenia lecz po roku jak o nic nie zwadziłem to chyba jest ok. Wjeżdżajcie wolniej na krawężniki .
Mi się podoba jak to kombi.
Jak w normalnym samochodzie nie ma problemu. Mam kamerę cofania więc nie ma żadnych obaw.
Wszystko pod ręką - więc po przyzwyczajeniu się do nowego (innego) auta nie mam zastrzeżeń.
Nagrzewa się normalnie - nie zauważyłem żeby działo się to wolno ( jak w innych opiniach) wszystko ok w zależności od temperatury otoczenia.
Mogło być więcej miejsca z tyłu ale da mojej rodziny 2+2 jest ok. Nierozumieniem narzekań innych kierowców - chyba kupowali Aurisa z głową i wcześniej to sprawdzili.
W mieście ok - cicho - teraz gdy jeżdżę dieslem ( drugie auto w rodzinie ) to ten ciągły klekot zaczyna mnie męczyć. W trasie głośniej ale nie jest limuzyna tylko kompakt czy jak w innych autach.
Od zawsze jeździłem dieslami i to tymi co palą mało np. 1,9 TDI 1,4 i 1,6 HDI i mogę powiedzieć że to taki "benzynowy diesel" o innych właściwościach, momencie obrotowym itp. W mieście rekord spalania to 2.7 litra ale to już było ekstremum (można jak się uprzesz). W trasie na autostradzie 130 km - 5,5 L Realnie średnia w mieście 5,5 i pamiętajcie że licznik zaniża podawane spalanie.
Cena dość wysoka i dopiero taki roczny egzemplarz po upuście 20 tyś wydał mi się warty zainteresowania. A tak to normalne auto.
Brak za nowe auto, ale po roku użytkowania mam wrażenie że to bardzo solidne auto - co nie zawsze mogę napisać w przypadku innych aut
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 Hybrid 136KM 100kW [l/100km]

3,5
Dziennik kosztów dla Toyota Auris II Touring Sports Facelifting 1.8 Hybrid 136KM 100kW
5,8
5,8