Ocena kierowcy - Toyota Auris II Touring Sports

dzagan, 2 lata temu
Silnik Valvematic 130 132KM 97kW
Rok produkcji 2013
Toyota Auris II Touring Sports Valvematic 130 132KM 97kW od 2013 - Oceń swoje auto
Dodaję drugą ocenę, po roku użytkowania. Samochód da się lubić, nie stwarza problemów więc można mu zaufać (ale wpadkę z łożyskiem przedniego koła będziemy pamiętać :). Atrakcyjny wygląd, przyzwoite spalanie, dobry system audio i dobre wyposażenie psuje właściwie kiepskie wyciszenie . Jest to cena za panoramiczny dach, w większości ale nie tylko. Jasność w kokpicie, którą daje szklany dach jest bardzo przyjemna. Silnik zawsze może być mocniejszy, mnie wystarcza ten. Płasko rozkładany bagażnik, siatka i dzielone siedzenia są świetnymi rozwiązaniami.
Mocniejszych w ofercie brak, za to bezawaryjny.
Spokojny kierowca nie znajdzie tu wad, działa jak trzeba.
Szybko nie jeżdżę więc testów ekstremalnych nie przeprowadzałem. Autostradowe 140 km/h to spokój kierowcy.
Zgrabna sylwetka, lakier trwalszy niż te niemetalizowane. Obiecująco.
Mało praktycznych rozwiązań. Za mało. Te które są, są trochę dziwne.
W pierwszej opinii dałem 3 gwiazdki. Od tego czasu opanowałem automatyczną klimatyzację i teraz spokojnie daję komplet punktów. Latem dobrze chłodzi w ponad 30 stopniowych upałach, a ciepełko można ustawić jak kto chce.
4 pasażerów: 193 cm, 192 cm, 182 cm i 163 cm. Nie jest to autobus, a zwykły kompakt, daje rade.
Wyciszenie?
Przez rok nic się nie wydarzyło (18 000 km).
Jest drogo i przeciętnie wewnątrz auta ale nie było to dla mnie zaskoczeniem. Stawiam na bezawaryjność.
Żadnych usterek.
Gwiazdka odjęta za wymianę łożyska w przednim kole.

Pb - zużycie paliwa dla silnika Valvematic 130 132KM 97kW [l/100km]

6,8