Lista ocen Toyota Avensis I Hatchback (65) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 74 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~tas23
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Jak na tę klasę samochodu jestem bardzo zadowolony. Od ponad 37kkm tankuję od rezerwy pod korek i wszystko sobie zliczam. Najniższe spalanie miałem na dość wolnej trasie (600km drogami między wioskami, max 130km/h, ale z reguły około 100-120km/h) i wyszło mi 6,25l. Na szybszych trasach (120-160km/h np. Warszawa - Wyszków) mam spalanie na poziomie 7l. Najwyższe miałem po mieście jak tylko kupiłem samochód i się jeszcze bawiłem - 8,75l....
~Precz_z_Toyotą
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Zużycie paliwa - rewelacja!! W mieście nie więcej niż 8,5 (korki, zima). Na trasie jadąc \"na emeryta\" można spokojnie osiągnąć 5 l/100km. Szybka jazda na długiej trasie (1100km), Polska-Niemcy (400km/700km autostrad) średnie spalanie 6l/100km. Jak dla mnie bomba!! I teraz schody - ceny napraw (wyjątkowo częstych!!) i przeglądów - STRASZNE!! - wszystko potwornie drogie i brak dobrych (podkreślam - DOBRYCH) zamienników w rozsądnych cenach...
~Pablo
Hatchback 1.8 110KM 81kW
w mieście przeciętnie, natomiast na trasie auto bardzo ekonomiczne, pod warunkiem oczywiście jazdy do ok. 110km/h. - wtedy auto wciąga ok 6.2. mój test wykazał minimalne spalanie na trasie 5.3 ltr/100km (!) wg wskazań komputera, ale to prowadził mój wujek a on nawet gdy jeszcze jeżdził polonezem zawsze miał rewelacyjne rezultaty.oczywiście była to jazda zgodnie z przepisami i bez żadnych gwałtownych przyspieszeń. Ale da radę ;)
~gitarnik
Hatchback 2.0 16V 150KM 110kW
Jak na klasę średnią z 2 litrową jednostką napędową śr. spalanie na poziomie ok. 8 lirów uznaję za dobry wynik. Ceny części oryginalnych w ASO Toyoty kosmicznie wysokie. Wysokiej jakości zamienniki w przystępnych cenach. Jeżeli ktoś chce ekonomiczniej jeżdźić na benzynie to powinien wybrać model po liftingu. Natomiast jężeli ktoś myśli o lpg to powinien skupić się na wersji sprzed liftingu.
~AveArt
Hatchback 1.8 110KM 81kW
Spalanie rewelacyjne,mój silnik przy w miare spokojnej jeździ spala do 8,5l/100km w mieście,w trasie schodzi nawet poniżej 7,5l/100km! Spalanie jest kolejną wielką zaletą.Niestety serwis nie jest za tani.Zapłacić trzeba sporo więcej niz za serwis np.Fiata czy skody.Części niestety też są stosunkowo drogie,ale jak narazie jeszcze nie miałem żadnej awarii a samochód ma już przecież prawie 10lat!
~dr wotan
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Spalanie 5-6,5l/100km z małą reakcją na obciążenie, prędkość, rodzaj trasy, włączoną klimatyzację itp. (reaguje badziej na jakość paliwa) Ceny częsci eksploatacyjnych na bardzo umiarkowanym poziomie (oryginalne kompletne sprzegło 2500zł, oryginalny komplet paska rozrządu 600zł) - oczywiście nie w serwisach producenta... O kosztach napraw napiszę kiedy coś się zepsuje.
~Madzia
Hatchback 1.8 110KM 81kW
Hm, no nie wiem, jak dla mnie to pali dużo. Paliwo znika, aczkolwiek nigdy dokładnie tego nie obliczyliśmy. W trasie około 8l, ale w mieście to 1l. jak nic. Swego czasu mieliśmy zesputy czujnik ubogiej mieszanki (w inych modelach - sonda lambda), wtedy palił jeszcze więcj. A wymiana takiej sondy (część oryginalna - nie można dostać zamiennika, to koszt 1500 zł.
~Pan Koala
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Zużycie paliwa zależy oczywiście w dużej mierze od stylu jazdy - ja nie ścigam się spod świateł, wprawdzie jeżdżę w miarę dynamicznie, ale za to z głową. W mieście spalanie wynosi max do 8 litrów/100km, natomiast w trasie jadąc z prędkościami rzędu 100-120 km/h mieszczę się w 5 litrach. Ogólnie w tasie samochód jest bardzo oszczędny do 3tyś obrotów/min.
~adamgt@o2.pl
Hatchback 2.0 128KM 94kW
Jak na klasę auta i to co oferuje bardzo dobrze. Spalanie benzyny na poziomie 7-10litrów, LPG (sekwencja) 9-12 litrów. W tabelce jest spalanie LPG. Ceny przeglądów w ASO to kosmos, ale mozna poza ASO (auto jest popularne i proste w obsłudze) i wtedy jest ok. Ceny zamienników na bardzo przyzwoitym poziomie. Dodatkowo bardzo duża niezawodność.
~Matt Hereford
Hatchback 1.8 129KM 95kW
Koszty expoatacyjne, Nie warto oszczedzac na czesciach. Japonskie nie lubią się psuć, jak już się zepsuje to nie kupujcie cześći za grosze. Wymieniłem karcze i klocki z przodu na jkieś z internetu. Koszt nie wielki a piszczące klocki są na tyle irytujące ze po zimie beda wimienione na jakieś markowe.
Toyota Avensis I Hatchback