Lista ocen Toyota Avensis I Hatchback (58) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 81 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Precz_z_Toyotą
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
No i to co tygrysy lubia najbardziej - PADAKA!!! JAPOŃSKO-ANGIELSKIE GÓWNO!!! Psuje się wszystko. - poompa wtryskowa, EGR, łozyska (Uwaga - z tyłu są nierozbierlne piasty za nieludzie pieniądze!), poduszki amortyaztorów (teoretycznie zamiennik za 150 zł szt, ale nie wytrzymują pół roku, oryginał chyba ze 400pln) Typowe: krzyżak kolumny kierownicy (UWAGA -kolumna nierozbierlana!!-nowa 4800pln, używki od 350 w górę) Gumki stabilizatora tył -...
~Madzia
Hatchback 1.8 110KM 81kW
Nam się trafił "dziwny egzemplarz". Po kilku miesiącach od zakupu (trzech) - padła sonda lambda koszt. 1500 zł. Aktualnie nie działa wspomaganie kierownicy. Konieczna wymiana maglownicy. Nie liczę, że po zakupie musieliśmy nabyć letnie opony - 800 zł, wymienić filtry - 300 zł, nabić klimatyzację - 150 zł. Może te dwie pierwsze rzeczy to ukryte usterki, po których naprawie samochód będzie jeździł długo bez żadnych napraw. Bo w końcu tego...
~Bolek
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Bardzo baaardzo źle: (skrócona lista awarii w ciągu 1,5 roku eskploatacji) 1. pompa wtryskowa - zawory 2. dwumasa 3. łożyska przód (oba na raz!!!!) 4. kolumna kierownicy 5. poduszki zawieszenia 6. Rozrusznik 7. tarcze i bębny - mimo napraw ciągłe problemy Strasznie drogie części (o ASO nie mówimy!!), brak dobrych zamienników drenują kieszeń fantastycznie i błyskawicznie.
~Konieczko
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Dobrze : bo są rzadkie. Źle : bo drogo. Kupiłem dość zaniedbany egzemplarz i miałem trochę wydatków. Padło koło dwumasowe (ok. 2500), taśma SRS (1000 - ASO ), przekładnia kierownicza (regeneracja 700, ASO 4500 + montaż). Od roku nic się nie dzieje więc jestem zadowolony. Jak się dba to auto praktycznie bezawaryjne. Trzeba pamiętać o przeglądach co 15 tys. km.
~mac
Hatchback 1.6 110KM 81kW
Bierze olej od 60 tys. Silnik 1.6 to syf Hamulce beznadziejne - mimo toczenia i następnie wymiany tarcz i klocków nie łapią równo. Przy większym obciążeniu boje się ostro hamować Serwis w Marki/Warszawa to totalna pomyłka. Na gwarancji 2x tarcze przetaczali i dopiero inny serwis wymienił je na gwarancji. Brak informacji serwisów o kłopotach z braniem oleju.
~Toyota
Hatchback 2.0 16V 150KM 110kW
Zauważyłem już niestety oznaki korozji. Pod tym względem nie jest na pewno źle, ale nie jest też dobrze. Co do mechaniki nie mam żadnych zastrzeżeń. Niszczą się podobno sondy lambda, ja ich nie wymieniałem, ale wiem że robił to poprzedni właściciel. Zapala się kontrolka silnika domagając się wymiany katalizatora, mimo że jest on jeszcze sprawny.
~TOYOTA NIE
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Dramat, tragedia, potworność!!! Psuje się wszystko co tylko może. Pompa wtryskowa, rozrusznik, łozyska kół, pompa wspomagania, poduszki wszelkie (silnikow i amortyzatorów), fatalne tarcze, dramatyczne tylne hamulce. Części kosmicznie drogie (poza ASO oczywiście bo ASO to daleki kosmos), co gorsza brak dobrych zamienników.
~Pan Koala
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Odpukać w niemalowane - wszystko OK - po zakupie zmieniłem jedynie płyny, filtry i klocki z tyłu. Teraz będę musiał wymienić bendix - to typowa przypadłość D-4D w Avensisie, nie wliczając w to tego sławetnego koła dwumasowego (2200zł wymiana na oryginał wraz ze sprzęgłem i robocizną) :-), które dzięki Bogu na razie jest OK.
~zenon
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
Dramat, tragedia i fatalnie!!! Pompa wtryskowa, hamulce, poduszki zawieszenia, rozrusznik...koszmarne ceny części, brak zamienników. Jak się trafi tak źle jak ja to ten samochód \"puści Cię z torbami\"!! Nie stać mnie na ten samochód!
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis I Hatchback
6,9
8,1
15,6
~romek
Hatchback 1.8 129KM 95kW
w ciagu dwoch lat lozyska w skrzyni, moze bylo to spowodowane tym ze kupilem ja od starszej kobiety. Rozmawiajac z serwisem zostalem poinformowany, ze przy takim przebiegu jeszcze nigdy lozysk nie wymieniali.
Toyota Avensis I Hatchback