Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Hatchback

Konieczko, 14 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 110KM 81kW
Rok produkcji 2001
Toyota Avensis I Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : BArdzo oszczędna eksploatacja, a przy tym dynamiczny i stosunkowo mocny
Przeniesienie napędu : przekładnia kierownicza
Silnik : koło dwumasowe
Układ elektryczny : silniczek wycieraczki tylnej szyby
Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. To był dobry wybór.
Silnik pomimo już sporego przebiegu pracuje cicho i równo. Daje 4 ponieważ hałasuje mi rolka paska. Ocena obniżona bo ta roleczka kosztuje 200 i nie po drodze mi do wymiany :-). Silnik w dalszym ciągu dobrze ciągnie. Wyprzedzanie nie stanowi problemów
Bez większych zarzutów. Przy wyłączonym silniku trudności z wrzuceniem wstecznego (blokada skrzyni biegów). Czasem trzeba nacisnąć sprzęgło 2 razy aby bieg wszedł bez problemów.
Bez problemów. Samochód prowadzi się pewnie. Jest lekkie wrażenie podsterowności.
Duży samochód. Trzeba być ostrożnym przy parkowaniu. Szczególnie prodzem łatwo o coś zahaczyć.
Wszystko pod ręką. Wersja SOL ma sterowanie radiem w kierownicy. BArdzo wygodne i przydatne rozwiązanie. Proste i czytelne pokrętła. Bezawaryjne przełączniki. Przycisków jest dokłądnie tyle ile trzeba i nie ma potrzeby aby było więcej. Skórzana kierownica doskonale się sprawdza i jest przyjemna w dotyku. Tylne kieszenie za przednimi fotelami pozwalają na pomysłowe schowanie wielu rzeczy. Wersja Liftback najbardziej praktyczne umożliwia przewożenie nawet dużych przedmiotów.
Rewelacja. Błyskawiczne odparowanie szyb. NAgrzewa się dosyć szybko.
Mnóstwo miejsca.
Słychać pracę zawieszenia. Mogłoby być lepiej.
BArdzo dobrze pod względem kosztów paliwa. Części eksploatacyjne do przyjęcia. Jeśli chodzi o mniej standardowe awarie to dramat. Części ekstremalnie drogie. Naprawa w ASO to cios.
Trzeba zainwestować w parę napraw, ale auto odwdzięcza się bezawaryjną pracą. Rok bez żadnej usterki w przypadku auto 10 letniego to myślę nie jest zły wynik :-) Przejeżdżam rocznie około 30 tys km.
Praktycznie brak. Czasem nawali silniczek wycieraczki na tylnej szybie. Usterka sama się naprawia :-)
Dobrze : bo są rzadkie. Źle : bo drogo. Kupiłem dość zaniedbany egzemplarz i miałem trochę wydatków. Padło koło dwumasowe (ok. 2500), taśma SRS (1000 - ASO ), przekładnia kierownicza (regeneracja 700, ASO 4500 + montaż). Od roku nic się nie dzieje więc jestem zadowolony. Jak się dba to auto praktycznie bezawaryjne. Trzeba pamiętać o przeglądach co 15 tys. km.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 110KM 81kW [l/100km]

7,2