Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Hatchback

BB, 13 lat temu
Rok produkcji 2002
Toyota Avensis I Hatchback 1.8 129KM 95kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Tarcze się wichruja
Kupiłem ten samochód ponieważ powiększyła mi się rodzina . I funkcję samochodu rodzinnego on spełnia bardzo dobrze jedyny minus to zawieszenie ( nie można poszaleć ) ale z drugiej strony przynajmniej człowiek jeździ bezpieczniej :)
Definitywnie najlepszy punkt tego samochodu . Silnik bardzo dynamiczny a przy tym oszczędny równomiernie rozwijający moc . W porównaniu do Hodny Acccord 1.8 136km ma o wile lepszy dół obrotów . Jedyny mankament to trochę kiepska kultura pracy . Wydaje mi się , ze jest to idealnie dobrany motor do tego samochodu.
Biegi wchodzą bardzo dobrze nic nie zgrzyta nic nie haczy . Przydałby się 6 bieg ze względu na głośną prace silnika przy wysokich prędkościach.
Najgorszy punkt programu . Samochód mało stabilny przy wyższych prędkościach. W szczególności przy szybko pokonywanych zakrętach . Kiepskie koło skrętu. Twardość zawieszenia coś pomiędzy VW a Francuskimi czyli w sam raz .
Do przodu i na boki ok do tyłu trzeba się przyzwyczaić.
Z przodu zajęcie miejsca u kierowcy 1,9 m nie należy do najłatwiejszych trudno mi było znaleźć odpowiednią pozycję . Z tyłu osoby wysokie trą głowa o sufit. Bagażnik super
Generalnie ok
Spalanie w Warszawie 9,2 litra przy w miarę dynamicznej jeździe . Trasa 160 km średnia 110 km/h spanie 7,7 Przeglądy w ASO są drogie na przykład regulację zaworów tylko tam można zrobić :( . Reszta ok bo nic się nie psuje
Czasami coś trzeszczy plastiki w środku. Fabryczne tarcze to porażka proponuje założyć ATF
NIC

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 129KM 95kW [l/100km]