Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Hatchback

Toyota Avensis I Hatchback 1.8 129KM 95kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Przyjemność z jazdy kiedy cisza wokół
Silnik : uszczelniacze
Układ elektryczny : sterownik klimatyzacji
Cieszę się że go kupiłem a w tym nie jestem dobry. Lubię tym jeździć i mam wielką chrapkę na wersję II
Nie powiem ze lubię ten dźwięk, ale lubię być pewnym, że dojadę gdzie chcę. Mój akurat ma problem z uszczelniaczami i przez to pali olej. Silnik na łańcuchu więc mam nadzieję nigdy nie zapłacić za naprawę.
Tego akurat chyba najbardziej nie lubię. Do dziś nie mogę wrzucić poprawnie szybko i łatwo biegu, choć nie ma problemu z trafieniem.
Czuje sie dobrze w tym aucie. Trzeba pilnować ciśnienia w oponach bo nawet jak są braki to jedzie sie pewnie i prosto
Nie mam zastrzeżeń, choć jakoś zachaczam o inne bryki lewym rogiem zderzaka :-D Nie mam czujek, bo lusterka wystarcząl
Schowki dwa w dzrzwiach przednich a tył jeden. Schowek pod kierownicą, na kubek x2 i chyba trzeci w schowku pasażera. Dodatkowe oświetlenie kierowcy i pasażera. Złącze zapalniczki pod radiem a nie na środku tunelu, więc nie przeszkadza kiedy ładuje się telefon, itp. Dużo miejsca dla pasażerów i z tylu weszły dwa foteliki dla dwulatkow i trzeci niemowlaka :-)
Silnik szybko się nagrzewa więc szybko jest ciepło. Wydaje mi się że albo coś mam popsute albo rzeczywiście dmuchawa jest słaba. P.S. Padł mi raz sterownik od klimy - objaw - miganie wlacznika po uruchomieniu AC i oczywiście brak schładzania
Jak już Pisalem wyżej - wszyscy się mieszczą i bagażnik 510 litrów też nigdy mnie nie zawiódł
Jak przesiadlem się z Fabki, to poczułem co to cisza i spokój, a wiec radość z jazdy. Może lać, może wiać a Wy i tak możecie grzać
Już się przyzwyczaiłem do tego ze litrów wlewam tyle samo a z konta schodzi coraz więcej :-( Słucham się tylko komputera, wiec 10,5 w mieście a na trasie przy prędkościach do 100 zszedł na 6,3 wiec piękna różnica
Jakość jest na wysokim poziomie i to oceniam na duży + ja jednak musialem sobie dokupić komplet zimowych opon oraz dwie letnie.
Pękła linka od podnośnika szyby - lewy tył Skrzypi tylna półka Woda w bagażniku - wystarczy przebić gumowe uszczelki Nie opada klamka
Padł sterownik klimatyzacji Uszczelniacze - silnik bierze olej, ale nic poza tym

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 129KM 95kW [l/100km]

8,1