Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Kombi

Rok produkcji 2001
Toyota Avensis I Kombi 1.8 129KM 95kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Duże zużycie oleju
Karoseria : Pierwsze oznaki korozji
To moja druga opinja o tym aucie, ta jest po przebiegu 10 tyś km. Chciałbym dać 5, ale spore zużycie oleju i piersze ogniska korozji, nie pozwalają mi. Szkoda, auto mam potencjał. Niewielkie spalanie, poprawne prowadzenie, zadowalająca moc, brak jakichkolwiek napraw. samochód prawie idealny.
Zaskakująco mocny przy niskich obrotach i zaskakującao słaby przy wysokich. W moim egzemplarzu olbrzymie zużycie oleju, ok 0,8L/1000km. Gdyby nie ten cyrk z olejem dał bym \"5\".
Haczy, na sczęście przełożenia są bardzo dobrze dobrane. Sprzęgło jest do niczego, bardzo szarpliwe. Manewrowanie z przyczepą oznacza od razu dym z okładzin.
Całkiem nieźle, auto poprawnie jeździ, ale spododziewałem się wyższego komfortu. Dobrze reaguje na obciążenie.
Nic mi nie przeszkadza
Czasem przy włączaniu kierunku zdaża mi się wyłączyć światła. Brakuje kontrolki włączenia świateł. Kontrolka otwartych drzwi jest w rogu tablicy i nie widac jej z zewnątrz auta. Cała reszta OK
Klimatyzacja półautomatyczana działa trochę po swojemu, ale do opanowania
Zadowalająco i wystarczająco. Są większe auta, ale przestrzeni mi nie brakuje. Nie trącam się z pasażerem, a syn w foteliku nie wypycha mi fotela.
Nie znajduję wad. Słychac silnik, ale tyle ile trzeba.
Szkoda, że mój egzemplarz bierze sporo oleju, trochę to psuje najmocniejszą stronę Toyoty, ale myślę, że i tak jest doskonale. W porównaniu do innych przedstawicieli segmentu ceny części (zamienników) zaskakująco dobre.
Obserwujac koszty eksploatacji kilku poprzednich aut i tego muszę jasno stwierdzić, że to najlepszy zakup. Nigdy nie byłem wierny żadnej marce, ale chyba następna też będzie Toyota.
Nic
Nic.