Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Kombi

Rok produkcji 2001
Toyota Avensis I Kombi 1.8 129KM 95kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Inne : BEZAWARYJNOŚĆ
Karoseria : Zaczyna się korozja
Jeżdżę tym autem 4 lata co dla mnie jest już sporym wyczynem, nawet nie podejrzewałem, że tak długo go będę miał. Zaczęła się korozja, oddałem auto do znajomego blacharza. Ma mi to zrobić dobrze i mam zamiar pojeździć jeszcze kolejne 4 lata, a potem może jeszcze kolejne. Stać mnie na to aby zmienić auto na nowsze, inne itd., ale nie robię tego ponieważ TEN SAMOCHÓD W 100% SPEŁNIA MOJE OCZEKIWANIA. Jest jak idealna żona.
Dałbym doskonale gdyby nie konieczność dolewania oleju. Jest na to jeden sposób, trzeba przyjąć, że silnik \"bierze\" olej i z tym żyć. Poza tym silnik jest wystarczjąco mocny i elastyczny i w dodatku mało pije.
Dobrze dobrane przełożenia, sama praca bez zastrzeżeń, aczkolwiek szyba zmiana biegów jest niewskazana.
Prowadzi się wystarczjąco pewnie i jest wystarczjąco komfortowa.
Doskonale, duży plus za podgrzewane lusterka. Podgrzewanie jest bardzo mocne i szybko działa, potrafi osuszyć lusterka nawet podczas padającego deszczu.
Doskonale, aczkolwiek podłokietnik jest podłokietnikiem tylko z wyglądu.
Doskonale. Klima szczelna, nie trzeba napełniać co roku. W zasadzie nigdy jej nie napełniałem a chłodzi.
Doskonale. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić.
Doskonale. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić.
Tutaj dałbym 6 gwiazdek. Auto mało pali i nie psuje się WOGÓLE. Jedyna wpadka to awaria cewki (280 pln)
Jako samochód oferuje to co konkurencja, jest szybki wygodny miły w obyciu, ale za jego bezawaryjność należy mu się pomnik i za taką bezawaryjność warto zapłacić więcej.
Nic, po prostu nic.
Z awarii, które uniemożliwiały jazdę to cewka wysokiego napięcia. Raptem kilka godzin postoju i 280 pln

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 129KM 95kW [l/100km]

7,1