Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Kombi

mansoft, 14 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 110KM 81kW
Rok produkcji 2001
Toyota Avensis I Kombi 2.0 D-4D 110KM 81kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : naprawde przesiadajac sie ze 156 hondy w benzynie bylem pelen obaw jednakze samochodem tym da sie naprawde zwinnie przemieszczac
po ponad rocznej eksploatacji uwazam ze zrobilem udany zakup...
seria d4d - cos naprawde fajnego - 110 km w tym samochodziku zapewnia spokojna i dynamiczna jazde zarowno na trasie jak i po miescie. Pracuje cichutko i rowno - mimo przebiegu nic nie kopci (przynajmniej na dobrym paliwie)
czego wymagac? awarii i wyciekow nie bylo wszystkie biegi wchodza bez problemu zarowno w gore jaki w dol... jedynka moglaby byc troszke dluzsza i czasami 6 brakuje bo na 5 po przekroczeniu 160 troszke glosno zaczyna sie robic ale czy to wada?
kombi zaladowane 4 osobami z bagazem po polskich drogach smiga wysmienicie chociaz mam ochote do niego zapiac 16 felgi na mozliwie jak najwyzszym bierzniku cele zwiekszenia komfortu na dziorach..
jak na klasyczne kombi to duze lusterka w porownaniu (no opel vectra)
jak dla mnie to samochodzik dopasowany?
klimatronic dziala bezblednie - podgrzewanie przedniej szyby przydatne nie tylko zima ale i podczas jesiennych deszczy - miekka guma lepiej zbiera przez co nie psuja sie tak czesto wycieraczki ktore niestety nie kosztuja tyle co do poloneza
4 dorosle osoby moga sie smialo wybrac w dalsza trase - 5 tez nie ma problemu jednakze nie zapominajmy ze nie jest to bus
nie ma co narzekac jak za ten rocznik samochodu uzywanego nie odbiega wyciszeniem od nowszych modeli w tej klasie chociaz przy wiekszych predkosciach jak juz wczesniej pisalem zaczyna bys slychac silnik i do tego opony mam nie pierwszej jakosci wiec i one po asfalcie troszke halasu robia
mile zaskoczenie dla osob ktore cenia sobie rowna plynna jazde... przy odrobinie ciezszej nodze niestety - kazdy silnik swoje potrzebuje ale ogolnie dieselek moze nie tak oszczedny jak francuzy ale zadowalajacy naprawy? poza wymiana oleju i rozrzadu nic nie robilem wiec nie wiem przez rok ponad (30 kkm)
co tu duzo mowic diesel zawsze troszke drozej wychodzil i sam dlugo sie przekonac nie umialem czy oszczedniejszy? zalezy od przebiegow mi wyszlo na dobre
oceniam na 5 choc trudno mi sie wypowiedziec po przejechaniu 30 000 km uzywanym samochodem, ale byle tak dalej bo problemow 1 mianowicie rozrusznik a konkretnie bendiks
nie mam co opisac

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 110KM 81kW [l/100km]