Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Kombi

GP, 14 lat temu
Silnik 2.0 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1999
Toyota Avensis I Kombi 2.0 TD 90KM 66kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik pomimo w sumie slabych danych technicznych jest jak dla mnie duzym zaskoczeniem bo jest po prostu bardzo zwawy wg mnie i na autostradzie przy predkosciach powyzej 100km/h czuc ze przyspiesza...Super do wyprzedzania na trasy itp..
Układ hamulcowy : nagrzewanie sie tarcz hamulcowych po dlugiej jezdzie i wtedy moga byc lekkie drgania przy hamowaniu
Ogolnie idealne auto..I jak widac nie mam jakiegos udanego modelu tylko po prostu jestem potwierdzeniem doskonalych opinii o tym samochodzie... Bardzo polecam.. Sa nowsze wersje z silnikiem D4D i sa zwawsze i mniej pala ale sa drosze w serwisie (kolo 2masowe czy rozrzad) Teraz mozna tylko pomarzyc o takich samochodach :) Zeby jezdzic bezawaryjnie a wymiana rozrzadu kosztuje 500zl . Az sie boje zmieniac na inny samochod ale niestety bede musial po powiekszyla mi sie rodzina :)
Samochod 11 lat a turbina ciagnie jak nowa. Nawet slychac przyjemny gwizd..
Skrzynia super poza wstecznym. Czasami po prostu szkoda sie go z uporem maniaka wrzucic tylko po prostu. Puscic sprzeglo i jeszcze raz wrzucic wsteczny :)
Uklad jezdny oceniam jako bardzo dobry. Dobrze trzyma na ostrych zakretach. Ogolnie duzy komfort. jedyne co mozna odczuc na minus to po dlugiej jezdzie nagrzewaja sie tarcze hamulcowe i przy hamowaniu czuc lekkie drgania .. Jest to taka przypadlosc tych modei Avensis I , po liftingu podobno juz nie ma tego problemu..
Widocznosc bardzo dobra..Szybko mozna \"wyczuc\" auto.
Wszystko na swoim miejscu.. Moze nie ktorym sie wydaje dziwne polozenie hamulca recznego ale wg mnie jest bardzo dobre...To nie jest maly samochod do zabawy na recznym :)
Wentylacja super..Nie mam problemu z chodzeniem ani z ogrzewaniem.. klimatyzacja reczna ale dziala bardzo dobrze. Chociaz okleilem tyl folia reflesyjna odbijajaca cieplo wiec moze byc duzo lepiej niz bez..
Przestrzeni jest bardzo duzo...Co prawda z tylu za mna pasazer nie ma juz takiego komfortu jak ja ale nie ma co brac pod uwage mojej opinii bo mam prawie 2m wzrostu wiec w kazdym samochodzie jest podobnie :)
Wyciszenie jest bardzo dobre...I cichsze od TDCI TDDI w fordach czy DITD w mazdach ..Podczas jazdy powyzej 130-140 nie jest juz tak przyjemnie..Ale do zniesienia..
Idealny pod tym wzgledem.. Rozrzad na oryginalnych czesciach lacznie z pompa to 310zl . 500 razem z robocizna.. Na przeglady jezdze co 13-15 tys. km i wymieniam tylko filtry!!! Po prostu bajka! Zuzycie paliwa max. jakie mialem to 8,6 litra..(zima i miasto Krakow:) wiec duze korki) Na trasie przy spokojnej jezdzie to 6-6,5l Dodam ze na zachodzie we Francji gdzie pracowalem 2 miesiace i poruszalem sie moja Toyota spalanie mialem 5,6 litra !!! pol na pol trasa i miasto !
Bardzo dobrze.. Co prawda jakosc nie idize w parze z wygladem bo Audi A6 mojego brata o 2 lata starsze a w srodku wyglada po prostu duzo ladniej....Ale jak widac Toyota nie przywiazywala wagi do wygladu tylko do jakosci... Bardzo polecam.. Sa nowsze wersje z silnikiem D4D i sa zwawsze i mniej pala ale sa drosze w serwisie (kolo 2masowe czy rozrzad)
Nic sie nie dzieje..A auto ma juz 11lat.. Jedyne co wymienialem to zaraz po sprowadzeniu skraplacz klimatyzacji i na tym koniec... Oby tak dalej!
Jak wyzej..

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 90KM 66kW [l/100km]