Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Kombi

jarek.figiel@gmail.com, 16 lat temu
Silnik 2.0 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 1998
Toyota Avensis I Kombi 2.0 TD 90KM 66kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : niby tylko 90 KM i w dodatku stara konstrukcja, ale jest bardzo kulturalny i całkiem żwawy (mocy brakuje, ale komu jej nie brak, kumpel ma 130 KM i teżmu brakuje, ci co mają 180 KM teżz czasem mówiąże im brakuje, Kubica teżnarzeka że mu brakuje...
Witam zamieszczam kolejną już ocenę mojej Toyotki, pierwszą napisałem na świeżo, pół roku temu, teraz mam za sobą20tys kilometrów i mogę co nie co więcej napisać/zweryfikować. Pierwszą uwagą jaką chciałbym się podzielić to ceny części zamiennych i eksploatacyjnych- to mit że sąone drogie, trzeba tylko troszkę się pointeresować co i jak i gdzie. Musiałem zrobić niestety wszystko z hamulcami (tarcze+klocki- Lukas, szczęki- Lukas, linka hamulca- wszystkie 3 części) i nie wyniosło mnie to wiele więcej niż w poprzedniej Skodzie Felicji. Elementy gumowe polecam jednak oryginalne, wymieniałem końcówki drążków stabilizacyjnych- oryginał 60zł sztuka, zamiennik 10zł, ale nie wytrzyma więcej nad 20-30tys km. Olej- tu sprawy mają się tak: autko ma (wg tego co licznik pokazuje) 270tys km i nie można się oszukiwać, że nie będzie brało oleju, jednak ja wymieniam olej co 10-12 tys km i na tym dystansie ubytek nie przekracza pół litra, więc nic nie dolewam, tylko wymieniam. Nie oszczędzam też na oleju, tylko MOTUL półsyntetyk, trzeba zapłacić 160zł za 5l, ale warto. W aucie na pewno brakuje mocy, ale można z tym żyć (w przeciwieństwie do VW SDI- no ale tam nie ma turbo). Jak się człowiek nauczy już auta i pozna jego wszystkie punkty to można sprawić, że będzie żwawe. Przestrzeń: ostatnio miałem duży remont mieszkania- wszystko sam sobie przywoziłem, mało brakło, a zmieściły by się wszystkie meble kuchenne na raz (niestety weszło 6 z 8 szafek, na 7 zabrakło paru cm...albo determinacji)
Silnik dostaje ocenę 5 za dwie rzeczy: po pierwsze za kulturę pracy, po drugie za żywotność
Skrzynia pracuje poprawnie, dość sztywno wchodzą biegi, ale nie jest to szybka skrzynia, nie da się zmienić biegu tak jak w BMW. No i wiadomo, jak zimno to dwójka zwiększa swój opór
Świetna kompilacja komfortu i bezpieczeństwa. W tym aspekcie nie mam najmniejszych zastrzeżeń. Trwałe
ja tam wszystko widzę
wszystko na swoim miejscu
nawet jak zimno to po dosłownie paru minutkach dmucha ciepłe, a i wskazóweczka od temp wody szybko wskakuje na swoje miejsce na skali
bez komentarza
jest naprawdę dobrze, jasne są cichsze samochody, ale nie w tym wieku i nie za te pieniądze
co bym nie robiił, to auto mieści sięw granicach 5,5 do 6,5 l
ja za swój egzemplarz zapłaciłem pomniżej 20tys. i wiem że długo nim jeszcze pojeżdżę
tylna wycieraczka zwariowała, często włącza się samoczynnie i nie da się jej uspokoić, kiedyś jak będę miał chwilę czasu to w końcu pojadę gdzieś do serwisu i to zrobię. Ponadto czassami zdaża sięna zimno, że silnik przełącza sięw tryb awaryjny (kontrolka CHECK ENGINE i 1200obr./min.). Wystarczy wyłączyć silnik, zagrzać dwa razy świece i już. Mechanik mówi że to ma związek z przepływomierzem i jakością ropy (tankuję na shell'u) i zasadniczo to nawet dobry objaw że tak się dzieje (?)
tu nic nie mogę napisać.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 90KM 66kW [l/100km]

6,2