Lista ocen Toyota Avensis I Sedan (106) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 175 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mateusz
Sedan 2.0 D-4D 110KM 81kW
Wentylacja i klimatyzacja, tu dałbym piątkę, niestety ogrzewanie to dramat (mówię o dieslu D4D), wszystko sprawne, a on temperaturę przy -7 stopniach łapię po przejechaniu ponad 10km. W aucie nie mam rzadnego dogrzewania i to jest problem. Toyota w tym modelu problem chciała rozwiązać w taki sposób, że gdy włączysz ogrzewanie to na postoju wzrastają Ci obroty do 1200. To dodatkowo wkurza, szczególnie jak leci już ciepłe powietrze a ty stoisz w...
~bartek125p@wp.pl
Sedan 1.6 110KM 81kW
Zimą (nawet -15 do -20 stopni mrozu i duża warstwa śniegu) wystarczy ok. 5 do max 10 minut na postoju i silnik osiąga temperaturę roboczą (ok 90 stopni) nie trzeba żadnymi kartonami itp. zakrywać chłodnicy i używać jakichś tam samostartów itp., w środku ciepło robi się nawet jak silnik dopiero zaczyna się rozgrzewać. Klimatyzacja nie jest super wydajna co idzie odczuć w upały powyżej 30 stopni w cieniu ale jakoś daje radę - ponoć TTTM.
~kb
Sedan 1.6 110KM 81kW
Trzeba się przyzwyczaić, że przez środkowy nawiew w pulpicie leci zawsze zimne powietrze (z zewnątrz) Reszta nie zaskakuje - wręcz bardzo pozytywnie. Szyby dość szybko odparowują - wystarczy włączona klimatyzacja (u mnie akurat manualna) Na marginesie: kłopotliwym może być wymiana filtrów kabinowych bo są bardzo nieprzystępnie umieszczone.
~anaklim
Sedan 1.6 110KM 81kW
Tu jest trochę gorzej. Jak włączam nawiew ciepłego powietrza to na stopy mi leci lato w tropikach a na twarz zaledwie wiosna w Hiszpanii. Za to jak nawiew jest na zimnym - to Panie i Panowie - Antarktyda w trzy sekundy. Wypośrodkowanie niewiele daje - wtedy nie wiadomo czy leci w ogóle...
~Ł.H.
Sedan 1.6 110KM 81kW
Bardzo wydajna, szyby nie parują nawet w ekstremalnych warunkach - genialne, tylko trzeba zamykać nawiewy na pasażera jak się daje na szybe bo czasem zimne wieje - ot dziwadło. Ale do przyjęcia. Dobra klima, filtry zaczęły śmierdzieć dopiero po 5 latach - ewenement!!!
~Zolty
Sedan 1.6 110KM 81kW
Mam wersje z klimatyzacja - przy odrobinie troski i regularnym czyszczeniu jest dobrze, choc jakas szczegolnie wysoka wydajnoscia system wnetylacji nie grzeszy. Klima to nie klimatronic i automat dziala z dosyc duza bezwladnoscia dmuchajac lodowatym powietrzem.
~mpuchalski@pro.onet.pl
Sedan 2.0 128KM 94kW
ogrzewanie jak z pieca i b. szybko. Natomiast AC automatyczna potrafi przeziebić uszy, a sam potencjometr czasem nie włączał od razu akcji w trybie auto i należało poruszać nim pare razy by "zaskoczył". Problemy z odparowaniem tylnej szyby.
~Ł. H. (Ali)
Sedan 1.6 110KM 81kW
Grzeje i wentyluje bardzo dobrze, tylko czemu przy pozycji na szybe wieje zimnem z centralnej kratki i to jeszcze instrukcja pisze że to normalne...? Lekka paranoja. Klimatyzacja dobra, choć widywałem wydajniejsze.
~piotron
Sedan 1.8 129KM 95kW
Jest to najszybciej nagrzewający się i ogrzewający silnik -samochód jaki znam . Dziwie się że kiedyś w konkursie w Autoświecie ,na najszybsze ogrzewanie wygrały takie samochody jak Golf czy Audi - totalna bzdura .
~goblin1120
Sedan 2.0 128KM 94kW
Nie wiem czy to przypadłość mojego modelu czy to przez wiek ale jest słabo z ogrzewaniem i chłodzeniem w Borze, A3 jest znacznie lepiej. Plus za cichą wentylację dopiero na najwyższym biegu uciążliwie hałasuje
Toyota Avensis I Sedan