Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Sedan

anaklim, 13 lat temu
Rok produkcji 2001
Toyota Avensis I Sedan 1.6 110KM 81kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pomimo upływu czasu - ani jednej kropeczki rdzy...
Układ elektryczny : słabiutki akumulator - czas na wymianę
Gdyby nie powiększona rodzina (Troje dzieci od stycznia) zmieniłabym starą Avensis na nowszą... Myślę o Avensis Verso.
Jak na teraz już dziesięcioletni silnik to pracuje cicho i bez zarzutu. Nigdy nie było z nim problemu.
Czasami jest problem z wrzuceniem jedynki. Trzeba kilka razy \"przeładowywać\".
Hmmm nie wiem czy to tylko mój egzemplarz, ale odrobinę ściąga mi samochód na lewo w związku z tym stale trzeba uważać. Przy 100km/h kierownica zaczyna bardzo drgać, za to wyrównuje się przy 120km?h.
Tu jest rewelacyjnie. Jestem bardzo niską kobietą, a mimo to przy odpowiednim ustawieniu fotela widzę wszystko pomimo tego, że nie jest to visio van;-)
Jak dla mnie bomba. Moja strzała tnie na autostradzie jak sportowe nówki;) Miałam okazję jeździć Jettą 2010 i moja Avensis nie ustępowała pola.
Tu jest trochę gorzej. Jak włączam nawiew ciepłego powietrza to na stopy mi leci lato w tropikach a na twarz zaledwie wiosna w Hiszpanii. Za to jak nawiew jest na zimnym - to Panie i Panowie - Antarktyda w trzy sekundy. Wypośrodkowanie niewiele daje - wtedy nie wiadomo czy leci w ogóle...
Mistrzostwo świata. Na tegoroczne wakacje zapakowałam do auta toje dzieci, męża, dwa wózki, torby z ubraniami i jedzeniem i całą masę klamotów jak wiadomo - niezbędnych. Miejsca było na tyle dużo, że nikt nie siedział z nogami pod brodą. Bagażnik jest imponujący.
Nie wiem czy to wina wieku czy egzemplarza, ale z wyciszeniem kiepsko. Parę elementów kokpitu zaczyna brzęczeć i buczeć oraz telepać się. Gorsze jest to, że okrutnie to denerwuje i nie bardzo daje się zlokalizować.
Bardzo przyzwoite. Jeżdżę głównie po mieście, ale auto nie pali więcej niż 7,7l na 100.
Właściwie to dwa razy przepaliła mi się żaróweczka. Raz od prawego przedniego kierunkowskazu, drugi raz światło stop z tyłu.
Sonda lambda była wymieniana dwukrotnie. Bak przeciekał (sprzedający nie poinformował:(),

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 110KM 81kW [l/100km]

6,6