Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Sedan

luk, 8 lat temu
Rok produkcji 1998
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Toyota Avensis I Sedan 1.6 110KM 81kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Mój pierwszy własny samochód pomimo że wcześniej jeździłem innymi będącymi w rodzinie. Kupiony jako 10 letni z przebiegiem ok 150 tys , aktualnie trochę powyżej 240 tys. Bezawaryjność na bardzo wysokim poziomie pomimo sędziwego wieku. Jestem 3 właścicielem.
Silnik 1.6 110 KM do spokojnej jazdy wystarczy. Szału nie ma. Jeździłem również z silnikami 1.8 i 2 l i to są idealne silniki do gabarytów tego auta. W lato z włączoną klimą chcąc dynamicznie wyprzedzić koniecznie trzeba wyłączyć klime.
Jak to w większości modeli toyoty haczący wsteczny jest normą ten typ tak ma , trzeba odpuścić delikatnie sprzęgło aby wskoczył wsteczny , do przodu również przeciętnie.
Nierówności wybiera przyzwoicie, wspomaganie trochę toporne , wyciszenie do 110km/h na dobrym poziomie.
Widocznośc dobra do przodu , do tyłu wymaga przyzwyczajenia ale jest też OK
Dużo miejsca w środku , Wszystko pod ręką , materiały dobrej jakości
Chłodzi dobrze nawet w 35 stopniowe upały , ogrzewa się dość szybko , w zimę często parują szyby przednia i tylna ale włączenie klimy na 10 sekund załatwia sprawe
Miejsca w środku jest dużo , 5 osób może jechać w miarę komfortowo
Wyciszenie na dobrym poziomie do 110-120 km/h , powyżej robi się glośno , porównując np do focusa I generacji to avensis jest 2 klasy wyżej.
Praktycznie lać benzynę i jeździć. Naprawy w zasadzie kończą się na corocznej wymianie końcówek drążków .
Za 10 letni samochód dałem 15 tys zł, w chwili obecnej za tą samą marke i wiek auta trzeba by zapłacić powyżej 23 tys zł. Większość części ciągle oryginalnych. Dużo zamienników.
Standardowo zawieszenie ale podstawowe tanie rzeczy. Wymiana chłodnicy gdyż materiał przy korku sparciał i przeciekało. Dość często trzeba wymieniać żarówki H7. Wymiana lampy przedniej gdyż regulacja wysokości popsuła się.
Jak na razie brak i oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 110KM 81kW [l/100km]

11,0