Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Sedan

Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Toyota Avensis I Sedan 2.0 D-4D 110KM 81kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Brak usterek.
Karoseria : Pojawiły się oznaki rdzy przy tylnych błotnikach, na wysokości drzwi
Byłem użytkownikiem T22 rocznik 2002 2.0 d4d 110KM od 2008 roku. Auto kupiłem od handlarza z przebiegiem 135 000km. Auto sprawdziłem przed kupnem pod kątem przebiegu dzwoniąc do serwisu do Włoch skąd auto pochodziło i miało ostatni wpis 2-3 miesiące przed moim kupnem. Cóż nie obeszło się bez niespodzianki bo zaraz wymieniłem dwumase i sprzęgło co mnie trochę kosztowało. Ogólnie co do auta zapłaciłem sporo przy kupnie bo jakieś 10 procent więcej niż inne wystawione, ale opłaciło się. Poza dwumasą przy jakiś 140 000 i potem rozrządem przy 220 000 nic nie robiłem poza: klocki, tarcze płyny, raz końcówka drążka i regenerowałem alternator. Auto bardzo fajnie się prowadzało, choć dla mnie trochę za słabe. Piszę że prowadziło się bo miałem dzwona i auta już nie będę naprawiał. Dojechałem do 270 000 km przebiegu. Samochód jest godny polecenia. Teraz zastanawiam się co kupić po opiniach na forach chyba już raczej nie Toyote (T25,27) ponoć strasznie nieudane są już wszystkie diesle tej marki, choć generalnie nie wiem czy w to wierzyć gdyż ludzie głównie narzekający tam zaglądają i opisują z czym to nie mieli problemów. Pozdrawiam
Kiepska do tyłu
Słaba klimatyzacja, przy upałach długo się auto chłodzi. Niby klimatronick, tak to nazwę - porażka.
Powyżej 120 km/h uważam że jest w środku już głośno
Auto bezawaryjne. Przynajmniej mój egzemplarz.
Brak. poza dwumasą ale to normalne w dieslach.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 110KM 81kW [l/100km]

6,3