Ocena kierowcy - Toyota Avensis I Sedan

slawomir.izdebski@bcf.pl, 20 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 110KM 81kW
Rok produkcji 2002
Toyota Avensis I Sedan 2.0 D-4D 110KM 81kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Pomimo irytujących kłopotów z hamulcami, jest b. zadowolony z tego samochodu. Toyota A. jest naprawdę niezawodnym samochodem chociaż mogłaby posiadać trochę więcej dodatków, np. kierowanie radiem z kierownicy (nowe modele juz to chyba mają), podgrzewane lusterka, czy ksenony. Nie mogę przeboleć, że w Polsce w 2002 r. nie można było kupić żadnej wersji z szyberdachem - teraz chyba też nie ma takiej opcji a to moim zdaniem jest duży minus. Mam pytanie do innych użytkowaników Avensisa 4D4 - czy dodając chipa zwiększajacego moc silnika do ok. 136 KM traci się gwarancję i czy można zrobić to w autoryzowanym serwisie. Czy taki tuning silnika zwiększa znacznie zużycie paliwa ? Będę wdzięczny za odpowiedź na te pytania, bo korcie mnie do zrobienia takiego tuningu
jest to mój pierwszy turboD, i nie mam za dużego porównania z konkurentami, ale oceniam na 5
bez zarzutu
jak na mój gust zawieszenie trochę za twarde, odczuwalne szczególnie w czasie przejeżdzania przez linie tramwajowe przecinające jezdnię
byłaby doskonała gdyby był szyberdach ;))
przydałoby się dodakowa możliwość regulacji siedzenia oraz kierownicy
ok
całkiem nieźle, tylko brakuje podłokietnika z prawdziwego zdarzenia, którego zazdroszczę np. kierowcom opla
jak na diesla jest całkiem OK
pali dużo gdy jeździ nim moja żona ;)), przeciętnie przejeżdzam na jednym baku (ok. 55 l) ok. 800 km większości po mieście, co daje ok. 6,8 l/100, co jest niezłym wynikiem. W moim serwisie za przegląd po 30 tys. km zapłaciłem ok. 900 zł - to chyba sporo
przy wysokoich temparaturach w czasie lata, automat zamykający boczną szybę od strony kierowcy "głupieje" bo po całkowitym zamknięciu szyby natychmiast ją otwiera, tak jakby czujnik wyczuwał jakich przedmiot w prześwicie.
od początku mam kłopoty z hamulcami, a mianowicie drgania na kierownicy podczas hamowania. Jeżdzę juz na drugim komplecie tarcz hamulcowych, wymienianych na gwarancji. Zmieniono mi także klocki hamulcowe i jak na razie (ok. 4 tys. km) wszystko jest OK.
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis I Sedan 2.0 D-4D 110KM 81kW
5,7