Lista ocen Toyota Avensis II Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW 2002-2009 (35) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~thomb
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Oprócz paliwa, którego, nawiasem mówiąc, nie bierze nadmiernie, przez 30tys. km nie miałem dodatkowych kosztów (poza, oczywiście, wymianą oleju i filtrów). Części (z tego co patrzyłem) w przeciętnych cenach. Co do spalania, jeżdżę głównie za miastem i przy płynnej jeździe średnio nie przekraczam 7l, w mieście ponad 8 do 9 w zależności od korków. Na trasie przy prędkościach 70-80km/h, można śmiało zejść w okolicę 6 a nawet mniej. Sporo...
~Piotr
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Zrobiłem autkiem już nieco ponad 2 300 km, pierwszy bak średnie spalanie wg komputera 6,3 w tym dwie dłuższe trasy. Drugi 6,8 więcej miasta. Trzeci 7,4 pełny stan osobowy do pracy ok 26 km , wyższe temperatury i konieczność użycia klimy . Auto warte polecenia :) nie ma co patrzeć na komputer, najlepiej tankować od rezerwy do rezerwy i wychodzi :) po takich obliczeniach wyszło 6,9 :) , prędkosci trasa 90/110 więcej nie potrzeba.
~j.p.
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Tylko i wyłącznie w mieście przy bardzo wolnej jeździe (NIGDY WIĘCEJ) udało mi się wyjeździć cały bak - spalił 7.9l/100km Średnio pali ok 8.4-9.5l ale nie żałuję silnika. Max spalił 10.2l ale jazda była "ostra". Ostatnio jechałem z Katowic do Warszawy komputer pokazał średnią prędkość na całej trasie 139km/h - spalił 8.7l przy włączonej klimatyzacji
~homer
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
1.8 silnik, gablota duża, a paliwa prawie nie pije! na trasie najniżej miałem 4.5, w mieście , w korkach ponad 8. ogólnie przeciętnie wychodzi około 6. także bardzo dobrze. serwis toyotki jest drogi, to wiadomo, ale kto każe mi serwisować auto u ASO? mam swoich fachowców, nigdy mnie nie zawiedli i póki co dbają również o avensiska
~a.maliniak@wp.pl
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Tu najwiekszy plus tego auta, bez szalenstw z predkosciami spala srednio 7 litrow na 100km. Przeglady coz...nie wiem za co zaplacilem 1500zl po przebiegu 60tys,swiece, olej, filtr powietrza, a za dwa tyg kolejne 600zl za klocki z przodu....Koniec gwarancji = koniec autoryzowanego serwisu.
~Daniel
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
nie jest to małolitrażowy samochód ale jestem zaskoczony. tak naprawdę ave spala podobne ilości paliwa co polo 1.2 3 cylindry. Zbiornik 60 litrów starcza na ok 800 km czasem wicej. W lecie średnio 7 jazda mieszana. w zimie 9-10 spali bez problemu, korki, temperatura
~Piotr
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Silnik ma łańcuch rozrządu więc jest bezobsługowy , jedynie trzeba pilnować poziomu oleju . Jedyny koszt jaki ponoszę to paliwo i czasem części eksploatacyjene jak olej , filtry i opony .
~Wiesiek Czesiek
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Samochód spala około 9 litrów w mieście, 6,5 na trasie. Niby normalnie... ale przy tych cenach paliwa, to chętnie powrócę do diesla 2.0 D4D o mocy 116 KM - który palił 5 litrów ropy na trasie, a w mieście 7.
~Stefan
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Bardzo bardzo pozytywnie. Silnik 1.8 i zużycie poniżej 8 l w mieście. Na trasie poniżej 7 l. Ceny przeglądów w Toyocie - wiadmo do najtańszych nie należą, ale warto, bo wszystko jest dopięte na ostatni guzik.
~Pugilares
Hatchback 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Ciągle trzeba w niego pakować kasę. A to sprzęgło, a to tarcze, gumy zawieszenia, pasek obsługi i łożysko napinacza, cewka, katalizator, sprzęgło, klocki tył...
Toyota Avensis II Hatchback