Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Hatchback

alfa i omega, 9 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 116KM 85kW
Rok produkcji 2004
Toyota Avensis II Hatchback 2.0 D-4D 116KM 85kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : złe opinie na temat tego silnika i jego osprzętu.
Auto zakupiłem jako sprowadzone z Francji miało 5 lat i coś ok 150 tyś. przebiegu, zapewne nieoryginalnego (pewnie miało ze 100tys odkręcone) jak 99% sprowadzanych aut. Na pewno było bezwypadkowe i bezstłuczkowe bo to byłem w stanie sprawdzić czujnikiem. Wersja wyposażenia Prestige. Tu przestrzegam przed zakupem wersji bez skórzanej tapicerki, gdyż materiałów jest fatalnej jakości boczki siedzeń a nawet podłokietnik potrafią być już poprzecierane przy przebiegu 150 tyś. Ogólnie fajne niezrzucające się oczy komfortowe auto skierowane raczej do starszej klienteli - bez zacięcia sportowego.
Silnik 116Km nie jest demonem mocy ale daje radę z napędem auta. Jak się przyciśnie potrafi przekopcić na czarno, na szczęście nie posiada nieszczęsnego filtra DPF. Zimą powyżej - 20 odpalał zawsze może nie za pierwszym razem ale zawsze o własnych siłach. Jest lepiej wyciszony niż TDI, CDTI. Spalannie w zależności od ciężkości buta od 6 do 9 litrów.
Skrzynia biegów wg jest słabym punktem auta potrafi haczyć zwłaszcza jedynka na zimnym silniku. To samo wsteczny trzeba czasami dwa razy wciskać sprzęgło aby go wrzucić. Ze stopniowanie mogło też być lepsze zwłaszcza drugiego biegu.
Komfortowy, w szybciej pokonywanych zakrętach auto wychyla się. Nie dobija dobrze wybiera nierówności. Układ kierowniczy mało bezpośredni i precyzyjny. Słabe hamulce zwłaszcza powyżej 100 km/h.
W wersji liftback taką jaką miałem słaba widoczność do tyłu ale to taki urok tego typu nadwozia
bez uwag wszystko na swoim miejscu.
Klimatyzacja dwustrefowa działa bez zastrzeżeń, auto słabo nagrzewa się jak jest bardzo zimno ale to standard w nowszych dieslach. Ja miałem podgrzewane i wentylowane siedzenia - super
Mam 180 cm dla mnie miejsca było wystarczająco, styłu też dziecko w foteliku nie musiało kopać w oparcie. Bagażnik w liftbacku bardzo duży, można powiększyć kładąc siedzenia.
bez uwag jak na diesla całkiem cicho. Dobre audio fabryczne. Nic nie skrzypi i nie trzeszczy.
Na pewno części są droższe niż do niemieckiej czy francuskiej konkurencji ale statystycznie rzadziej się to auto psuje jak się o nie dba.
auto relatywnie mało traci na wartości, także kupisz drożej, ale i odsprzedasz za więcej.
nic. Uwaga sam nie wymienisz żarówek w przednich reflektorach.
nic, nawet zawieszenia jak na wielowachaczówke wyjątkowo mocne i trwałe.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 116KM 85kW [l/100km]

6,6