Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Hatchback

Andy 11, 14 lat temu
Silnik 2.2 D-4D 177KM 130kW
Rok produkcji 2007
Toyota Avensis II Hatchback 2.2 D-4D 177KM 130kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Szybki, zrywny troche pali po miescie w trasie przyzwoicie.Jechałem w Niemczech po autostradzie 240km/h także nieżle.2.0 tdi VW/Audi 220 km/h i koniec. Toyota górą
Auto oceniam b.dobrze. Był to przemyślany wybór i właśnie takiej avensis szukałem. Super silnik,bardzo dobre wyposażenie 9 poduszek skóra połączona z alcantarą, duża nava, czujniki świateł,deszczu, samościemniające lusterko ,pełna elektryka łacznie z fotelami. Dla mnie bomba polecam!!!
Bardzo dynamiczny i elastyczny silnik.Daj sporą frajdę z jazdy.Dla tych co lubią wcisnąć idealny.
Przy szybkiej zmianie z pierwszego na drugi bieg haczy.Ogólnie skrzynia mogłaby być lepsza.
Nie mam nic do zarzucenia.Jest trochę sztywno i na dziurach przy oponach 215/50/17 nie dokońca przyjemnie. Natomiast na prostej i w zakrętach jest ok.
Widoczność bardzo dobra. Fajne, duże lusterka zewnętrzne.
Dla mnie wszystko ok. Jeździłem wcześniej 2 corollami także jeżeli chodzi o ergonomie i rożne przełączniki od lat podobnie.
Jedyna wada to parująca przednia szyba w czasie deszczu. Trzeba używać klimy. Poza tym ok. Klima chodzi bez zarzutu, dobrze chłodzi.
Doskonały samochód rodzinny. Duży i wygodny. Duży ustawny bagażnik. Super na dalsze podróze.
Nie mam ani żadnych zastrzeżen ani super pochwał jest ok
Wiadomo coś za coś. Moc jest odpowiednia, spalanie musi być trochę większe niż 2.0 D4D.Zrobiłem 3 razy trasę 1600 w jedną strone na tempomacie jadą przez większość trasy 140 km/h spalanie 6,4 myślę że ok. Po mieście wciąga pomiędzy 9 -9,5l/100km
Dużo tańszy od niemieckich samochodów.Polecam!!
Jak do tej pory nic mnie nie zawiodło. Zrobiłem przez 5 miesięcy 16 tys km i jest ok.
Nie przytrafiło mi się nic.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D-4D 177KM 130kW [l/100km]

7,3