Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Kombi

maciekson_85, 5 lat temu
Silnik 1.8 VVT-i 129KM 95kW
Rok produkcji 2006
Toyota Avensis II Kombi 1.8 VVT-i 129KM 95kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Auto kupione rok temu, przejechane prawie 15k km. Jestem zadowolony. Wyposażenie SOL+, czyli m.in. podgrzewana szyba na wysokości wycieraczek, podgrzewane fotele, czujnik zmierzchu/deszczu, spryskiwacze lamp przednich, warto szukać lepiej wyposażonych modeli niż Terra i Luna. Ważne by interesując się kupnem benzyny kupić model poliftowy - naprawiono wówczas problem nadmiernej konsumpcji oleju jak i kilka innych problemów wieku dziecięcego. Przez rok wymieniłem sprzęgło, bo się ślizgało - koszt robocizny z materiałem 750 zł oraz zregenerowałem zawieszający się rozrusznik, koszt 500 zł. Oprócz tego bieżąca eksploatacja, czyli oleje+filtry. Części tanie i szeroko dostępne. Spalanie zimą w mieście (Poznań) nie było większe jak 9,7l, latem spada do ok. 8,5. Najniższe zanotowane spalanie w trasie nad morzem i z powrotem, prawie 1000km. średnia 6,4l.
Demonem prędkości nie jest, ale do spokojnej rodzinnej jazdy nadaje się bardzo dobrze. Przy 100km/h mamy ok. 2800 obrotów. Do 140km/h w kabinie jest znośnie.
Biegi wchodzą gładko i lekko, minusem jest brak szóstego biegu.
Auto do spokojnej jazdy, w zakrętach trochę się buja.
W zadbanym modelu bez przeszłości wypadkowej rdzy nie uświadczymy. Lakier dość miękki jak to u Japończyków.
Niezła we wszystkich kierunkach, duże lusterka boczne.
Brak zastrzeżeń, wszystko pod ręką.
Auto szybko się nagrzewa, klimatyzacja również jest wydajna, brakuje tylko osobnego nawiewu dla tylnej kanapy.
Mam 192cm wzrostu i nie muszę odsuwać fotela maksymalnie do tyłu. Za mną osoba o wzroście 180 siada bez problemu. Pozycja za kierownicą niezła - kolumna regulowana w dwóch płaszczyznach, na minus trzymanie boczna foteli, którego prawnie nie ma, na plus wygodny i pojemny podłokietnik. Bagażnik całkiem pojemny, było by lepiej gdyby nie podwójna podłoga, z której nie korzystam z uwagi na matę bagażnika. Na wyjazd z jednym dzieckiem starcza, przy drugim zakładają zabranie wózka i walizek konieczny może być box dachowy albo upychanie pod nogi.
Przesiadłem się z Hondy Civic 2005r. i dla mnie jest ok. Przy prędkości 140km/h da się jeszcze rozmawiać czy słuchać muzyki.
Wg. mnie zadowalające. Koszt oleju (Meguin 5w30) oraz kompletu filtrów (Mann, Knecht) to kwota ok. 215zł.
Zużyte sprzęgło czy zawieszający się rozrusznik to wszystkie usterki z całego roku użytkowania, choć sprzęgło to bardziej bieżąca eksploatacja.
Żadnej poważnej usterki, która unieruchomiła by auto.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 VVT-i 129KM 95kW [l/100km]

7,7