Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Kombi

marek woszczyńsk, 13 lat temu
Silnik 2.2 D-4D 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Toyota Avensis II Kombi 2.2 D-4D 150KM 110kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : zrywny dawał frajde z jazdy która nie była okupiona zbyt wysokim zuzyciem paliwa
mysle ze toyota to bubel kupilem ten samochod jako nowe auto za namowa znajomych i rodziny na poczatku nawet mi sie podobało ale jakosc wykonania i te trzeszczace plastiki całkowicie zepsuły moja opinie o tej marce w dodatku cena zakupu i serwis to astronomiczne kwoty
Silnik i jego walory to najwiekszy plus auta no moze poza tym ze w temperaturach około -10stopni poprostu nie zapala mialem tez awarie spalania na piatym cyl. czy cos takiego wgrali nowe oprogramowanie i mialo byc dobrze ale nie bylo wiec znowu serwis
uklad jezdny auta jest ok moze trzeba by tylko dopracować kilka spraw i było by lepiej tylko ceny czesci w aso sa z kosmosu
moze byc
jednak wole niemieckie auta
klimatyzacja pomimo serwisowania i dbania o nia smierdzi niemilosiernie aso proponuje wymaine jakiejs czesci za okolo 3000zl z robocizna wiec dziekuje za ich serwis
mam 4 osobowa rodzine miescilismy sie wszyscy ale np. w superbie jest przepastnie
do 120 jest ok slychac tyko szum wiatru lecz powyzej tej predkosci robi sie wyraznie glosniej a przy okolo 160 to juz przesada
powiem tak to duzy samochód na trasie spalanie jest imopnujace bo potrafi osiagnac 5,5-6 litrów co przy silniku o poj. 2,2 litra jest ok gorzej jednak w miescie tu toyota potrafila spalic nawet 12 litrów
mysle ze toyota jest bardzo przereklamowana i jedzie na dobrej sławie starej corolli ale tak naprawde to kiepski samochód za duza kase i naprawde szczerze nie kupie juz nigdy toyoty
popsuła sie wycieraczka tylnej szyby 2 razy na gwarancji wymieniano kompresor klimatyzacji samoistnie pękła przedna szyba i dwa razy uległ awarii podnosnik przednij szyby
zeszłej zimy kiedy toyota nie chciala zapalic i odcholowano ja do aso dowiedzialem sie ze koszt tej naprawy bedzie wynosil okolo 6000zl bo trzeba wymienic cos w ukladzie paliwowym(chyba jakas pompe nie pamietam) więc zabralem auto z aso a domorosły mechanik naprawił mi samochód za niecałe 100 zl

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D-4D 150KM 110kW [l/100km]

7,8