Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Sedan

Silnik 1.6 VVT-i 110KM 81kW
Rok produkcji 2007
Toyota Avensis II Sedan 1.6 VVT-i 110KM 81kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
super chociaż promień skrętu mógłby być mniejszy
Silnik mały ale dla mnie wystarcza, przesiadłem się z 2.5 V6 może na początku tęskniłem za moimi 170 koniami ale teraz też nie jest źle. Szybko się wkręca, wysokie obroty ( porównując z moim poprzednim samochodem przy 3000 miałem z 150 km/h teraz raptem 100 ale widocznie taki silnik)
mam zastrzeżenie nr 1: brak 6 biegu, nr 2: małe przełożenia skrzyni pomiędzy 1 a 2, strasznie czuły na sprzęgło, trzeba się nauczyć jeździć operując delikatnie sprzęgłem.
bez uwag
ok, czasem denerwuje mnie słupek przedni z lewej, trochę szeroki, ponadto nie wiem czy to brak przyzwyczajenia ale nie mogę go \"wyczuć cofając\" , w omega caravan cofałem na lusterka co do centymetra tutaj wydaje mi się, że stuknę wóz a tu jeszcze z 50 cm zostaje wolnego miejsca, chyba te zaokrąglone kształty tak zniekształcają wyobrażenie odległości, to samo z przodu moze kwestia przyzwyczajenia?
bez uwag wszystko na miejscu...
doskonale! zero parowania szyb w zimie, nie muszę uzywac klimy w pochmurne i deszczowe dni bardzxo szybko się nagrzewa
ok wygodny wóz, z przodu i z tyłu w sam raz
ciut mogło by być lepiej, przy prędkości 120 trochę słychać wyższe obroty silnika
pomimo cen benzyny uważam Avensis za ekonomiczny wóz, szkoda ze to nie autko z silnikiem 1.8 no ale takie mi się trafiło i musi być ok.
wyśmienicie
bez uwag w porównaniu z omegą niebo a ziemia
bez uwag jak wyzej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 VVT-i 110KM 81kW [l/100km]