Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Sedan

Mareczek, 20 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 116KM 85kW
Rok produkcji 2004
Toyota Avensis II Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Bez kłamstwa jest to doskonały samochód. Piękny, dynamiczny, wygodny i niezawodny. Wszystko ...
Jak na diesla przyspieszenie ma niesamowite, kultura pracy i elastyczność jest doskonała.
Nigdy nie miałem sytuacji że nie mogłem wbić biegu, skrzynia zapewnia doskonałe przyspieszanie optymalna prędkość dla każdego z biegów.
Mimo że jestem napaleńcem jeśli chodzi o poślizgi to ten samochód mi nie pozwala robić żadnych poślizgów. Nawet przy 65km/h przy zakręcie ok70C samochód nawet nie próbuję się poślizgnąć. ESP na baardzo wysokim poziomie. A czwórkę daję tlyko dlatego że nie umożliwia mi ten samochód wchodzenia w zakręt bokiem :)
Z przodu idealna, z tyłu także. Nic dodać nic ująć.
Wszystko jest ułożone idealnie w zasięgu ręki. Ergonomia w tym aucie jest na równym albo wyższym poziomie niż w autach marki BMW.
Dwustrefowa klimatyzacja robi swoje i jest naprawdę niezawodna. Składza w mig.
Z przodu jak i z tyłu jest mnóstwo miejsca.
Mimo że to diesel nawet na postoju nie słychać ordynarnego klekotania silnika wewnątrz, natomiast w drugąstronęjest już inaczej. Kiedy głośniej puszczę muzykę to słyszy mnie całe osiedle (8 głośników w standardzie robi swoje).
7.1 l/100km nie jest złym wynikiem, natomiast poza miastem 5.4 l/100km jest zadowalającym wynikiem jak na tak duży samochód.
100 tys. zł to nie jest dużo jak na luksusowy samochód. A szczególnie za taką jakość wykonania, jakość plastyków oraz za japońską funkcjonalność.
Toyota to toyota, japończycy naprawdę się postarali. Jestem zachwycony jakością wykonania.
Nigdy mi isę nie zdażyło żebym musiał coś naprawićw tym samochodzie, jedynie standardowe wymiany filtra itp.
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis II Sedan 2.0 D-4D 116KM 85kW
Toyota Avensis II Sedan