Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Sedan

Andrzej, 13 lat temu
Silnik 2.2 D-4D 150KM 110kW
Rok produkcji 2007
Toyota Avensis II Sedan 2.2 D-4D 150KM 110kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : Auto niesamowicie przyspiesza, wyprzedzanie to przyjemność.
Wszystko na swoim miejscu, auto duże, wygodne i szybkie, a do tego bezawaryjne.
Silnik bardzo elastyczny, mocy nigdy nie brakuje, kultura pracy na bardzo wysokim poziomie. Motor nie jest wyżyłowany dzięki czemu można nim przejechać kilkaset tyś. bezawaryjnie (w przeciwieństwie np. do 2.0 TDI).
Nic nie haczy, każdy bieg wskakuje od razu. Plus za 6-cio stopniową skrzynie.
Nierówności wybiera na miarę klasy wyższej, nie przechyla się na zakrętach, prowadzi się pewnie i komfortowo. Tym samochodem możne jechać dostojnie i powoli delektując się ciszą i wygodą, bądź wykorzystać dostępna moc i zostawiać wszystko i wszystkich z tyłu. Zimą na dobrych oponach (Goodyear Ultragrip 7) nawet nie drgnie na koleinach, postawić bokiem auto to nielada sztuka.
Samochód jest dość duży, z tyłu mam czujniki parkowania, a przód i szerokość to kwestia wyczucia.
Przyciski na swoim miejscu, wszystko pod ręką. Samochód dobrze przemyślany. Jakość materiałów nie jest za wysoka, ale dzięki temu cena jest odpowiednia.
Bez rewelacji, pasażerowie z tyłu czasem narzekają. W zimę z tyłu jest zimno i parują szyby, latem jest w porządku (chłodno) i nie mam większych zastrzeżeń.
Miejsca jest bardzo dużo, szczególnie na tylnej kanapie, dużo miejsca na nogi. Siedzenia są dość twarde i wygodne nawet na długie trasy.
W środku jest bardzo cicho, przy ostrym przyspieszaniu słychać silnik, ale jadąc ze stałą prędkością nie słychać jego pracy. 160 km/h to odpowiednia prędkość podróżna, jadąc szybciej robi się już głośno.
Jak na taką moc i elastyczność jest ok.
Cena adekwatna do jakości.
Usterek brak.
Samochód jest obdarzony przeze mnie pełnym zaufaniem, wiem że w każdej chwili mogę wsiąść i jechać wygodnie nawet 1000km. Poprzednim modelem przejechałem 160 000 km, bez niespodziewanej wizyty w serwisie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D-4D 150KM 110kW [l/100km]

6,1