Ocena kierowcy - Toyota Avensis II Sedan

bogmas , 15 lat temu
Silnik 2.2 D-4D 177KM 130kW
Rok produkcji 2005
Toyota Avensis II Sedan 2.2 D-4D 177KM 130kW 2005-2009 - Oceń swoje auto
Inne : stabilizacja jazdy na siliskiej nawierzchni
Silnik : wtrysk wstępnego podgrzewu paliwa, sonda lambda
Karoseria : bardzo delikatny przedni zderzak bardzo trzeba uważać przy podjeździe do krawężników
Inne : huk powietrza po przekroczeniu 120 km/h
Jak na Toyotę to się zawiodłem ale oglądając F1 zauważyłem, że firma ta ma problemy z silnikami.Po pierwszej awarii miałem wątpliwości czy dojadę. A trasy pokonywałem nie jednokrotnie po około 4000 km. Od pierwszej awarii serwisy nie potrafiły i nie potrafią prawidłowo wyregulować. Idealny był do pierwszej awarii to jest do około 40.000 km, znakomite osiagi \"bajka\" obecnie szmelc. Szybko zmienię na inny.
Skrzynia biegów manualna i trzeba uważać na to aby przy zmianie biegów do końca wcisnąć pedał sprzęgła
widoczność ograniczają słupki, skręcając w lewo lub jadąc prosto z podporządkowanej trzeba zrobić ruch ciałem do przodu (wyhylić się) czy coś nie jedzie lub ktoś nie rzechodzi. Kilkakrotnie się nadziałem
Ponieważ jeżdżę dużo po autostradach niemieckich i francuskich, huk powietrza jaki wytwarza się przez gumowe uszczelki drzwiowe dyskwalifikuje tą firmę do rangi Lanosa nieobrażając poczciwego Poloneza.
Do póki był ustawiony fabrycznie idealny, zużycie paliwa jak w instrukcji, po awarii silnika fatalne, żeby na trasie po autostradzie spalić 10,2 l, wczesniej przy tej samej jeździe 130 km/h palił 6,8l.
gdyby nie silnik
Dwie poważne usterki silnika sprawiły, że przestałem ufać tej marce.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D-4D 177KM 130kW [l/100km]

7,8