Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Sedan Facelifting

koks, 8 lat temu
Silnik 2.0 D-4D 124KM 91kW
Rok produkcji 2012
Toyota Avensis III Sedan Facelifting 2.0 D-4D 124KM 91kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
To moja 3 Toyota, po Carinie i Avensisie kombi d4d z 2007 r. Ostatni miałem w pełnej opcji, z większości "wynalazków" nie korzystałem a trzeba było za nie sporo zapłacić więc zdecydowałem, ze kupie uboższy. I to był błąd. Ponadto co kolejna Toyota to gorsze materiały i wszędzie taniość i oszczędność.
Wystarczający do spokojnej jazdy. Pali nieco mniej niż poprzedni.
W miarę precyzyjna i bez problemów (ale gorzej niż w poprzedniej).
W porównaniu z poprzednim Avensisem toyota zrobiła krok do tyłu.
W trasie ok. Po nieco gorszych drogach i wybojach o klasę niżej niż poprzedni Avensis (pomimo wyższego profilu opony). Właściwie należałoby powiedzieć, ze niedopuszczalnie jak na klasę samochodu i pieniądze jakie trzeba zapłacić.
Porównywalnie z poprzednim oraz innymi, którymi zdarza mi się jeździć (np. służbowe Mondeo czy Peugeot 407)
Jak w każdym innym samochodzie.
Tu jest dobrze zarówno z przodu jak i z tyłu. Ponadto pierwszy Avensis z plaska podłogą z tyłu - to na plus.
Jak w każdym innym samochodzie.
Mało pali. Nie wiem jak serwisy innych porównywalnych samochodów, ale tutaj wszystko co zaoszczędzisz na paliwie "zap ... li" ci Servis.
Najbardziej oszczędnie zrobiona Toyota jaką jeździłem. Wszędzie taniość, max uproszczenie i tandeta, poczynając od komory silnika, poprze kabinę, na bagażniku kończąc.
Tu znowu jest dobrze, dotychczas nie spaliła się nawet żarówka. Natomiast w serwisie stwierdzili, że trzeba wymień pompę wody i uszczelnić miskę olejową (ja nie zauważyłem jakichkolwiek wycieków). Ponieważ był na gwarancji zgodziłem się. Na pytanie czy wpiszą to do książki gwarancyjnej odpowiedzieli, że nie ma takiej potrzeby. Więc tak naprawdę nie wiem czy faktycznie się coś popsuło (po 40 tkm) czy mieli jakiegoś klienta na części.
Do obecnego przebiegu nic się nie dzieje.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D-4D 124KM 91kW [l/100km]

5,6