Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Wagon Facelifting

Mikolaj, 11 lat temu
Silnik 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Rok produkcji 2012
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Zaznaczylem silnik dlatego ,ze nie moge zaznaczyc wielu kategorii.To wydaje mi sie naprawde udany samochod,a silnik jest bardzo kulturalny i w polaczeniu z automatem jazda samochodem to czysta przyjemnosc
Samochod bardzo nowoczesny,dosyc twardo zawieszenie reaguje na nierownosci,co mi odpowiada.W najwyzszej wersji wyposazeniowej ma naprawde duuuzo.Bardzo pozytywny jest szklany dach,znakomicie doswietla wnetrze samochodu ,poprawiajac humor w te jesienne dni.Jasna tapicerka -to mi sie podoba,wreszcie koniec z zaloba.W porownaniu z poprzednimi modelami Avensisa,ten jest po prostu najlepszy i dlatego sie na niego zdecydowalem.
silnik 2.0 ma wyzsza kulture pracy niz 1.8,dobrze sobie radzi z ciezkim samochodem.Bardzo cichy,przyjemnie brzmiacy;oczywiscie nie jest to \"scigant\",ale moc i moment wystarczaja do przyjemnej calkiem energicznej jazdy.
Automat CVT bardzo mi przypadl do gustu,w miescie jest to rozwiazanie po prostu najlepsze. (Juz mi sie nie chce wiecznie mieszac biegami). Czytalem szereg opinii,ze jest ospaly,wolny itp. Przetestowalem auto na obwodnicy kilka razy i dla mnie jest OK,przyspieszenie samochodu w okolo 10.5 sec.do \"setki\" to to,co widnieje w specyfikacji fabrycznej.Nie czujesz tak \"fizycznie\" przyspieszania,poniewaz to automat i auto jest swietnie wyciszone,a po chwili na liczniku masz 150 km/h.
Wszystko jest OK,ale kola 18\" sa glosne,przetestuje zimowki na 17\"(jak to bedzie mozliwe),wtedy sie okaze,czy jest ciszej.Nie mam jeszcze swojego zdania w tej kwestii.
Wszystko jest ok,ale polecam czujniki cofania .Kamera jest OK,ale trzeba sie przyzwyczaic i nauczyc tego,jak ona pokazuje obszar za samochodem.
Naprawde jest bardzo dobrze ,czytalem uwagi dotyczace lokalizacji przycisku hamulca postojowego i...nie rozumiem.Owszem ,jest umieszczony nietypowo,ale po dwoch dniach uzytkowania samochodu przyzwyczailem sie i dzialam automatycznie ,jakbym przez cale zycie mial samochody z takim rozwiazaniem.
Dla mnie bez komentarza ,po prostu doskonale.
Mam 183 cm,udalo mi sie znalezc i zaprogramowac ustawienia fotela bez klopotu.Mysle,ze bardzo wysocy kierowcy(kolo 190 cm i wiecej)moga dotykac glowa sufitu.
Komfortowy samochod,najlepszy,jaki mialem do tej pory.Slysze opony ,ale to 18\",jak juz wspomnialem,poza tym nie jest uciazliwe,po prostu rejestruje dzwiek dla mnie nowy,dlatego o nim wspominam.
To zupelnie nowy samochod,jezdze w zasadzie po miescie i po 500 km wyszlo mi 10,2 ltr/100 km. To oczywiscie bardzo wstepny pomiar ;samochod jest na dotarciu,ale liczylem sie z takim zuzyciem i dla mnie jest OK.To duzy samochod ,ma automat,wiec i tak to dobry wynik.
Tanio nie jest,ale za samochod w takiej wersji wyposazeniowej,w tej klasie -konkurenci maja drozej. Mialem oczywiscie inne samochody do wyboru,ale po testowaniu,ogladaniu,czytaniu roznych opinii-Toyota dla mnie okazala sie wyborem optymalnym.Nie zaluje i mam nadzieje,ze z czasem moja opinia nie zmieni sie \"in minus\".
Bez uwag,ale to kompletnie nowy samochod.
Jak wyzej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Valvematic 152KM 112kW [l/100km]