Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Wagon Facelifting

Mikolaj, 9 lat temu
Silnik 2.0 Valvematic 152KM 112kW
Rok produkcji 2012
Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW 2012-2015 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Cos wypada zaznaczyc,ale dotyczy to kompletu silnik & skrzynia automatyczna.Jest naprawde dobrze,jak chce pojezdzic troche dynamiczniej,wciskam "Sport" i usmiech pojawia sie na twarzy ,a zona od razu wymawia charakterystyczne slowo:zwolnij.
Przez dwa lata uzytkowania zero problemow.Auto jest dopracowane i jazda jest przyjemnoscia
Moze przydaloby sie ,zeby mial silnik 2.0 o mocy 200KM,ale coz...i tak jest bardzo dobrze,jak sie wcisnie przycisk sport,jest naprawde zwawy. To nie jest sportowe auto,ale opcja z tym silnikiem od Toyoty i Subaru bylaby bardzo interesujaca :)
Idealna propozycja na jazde miejska.Naprawde mieszanie biegami juz mi sie znudzilo.
Dopracowany samochod,wszystko zachowuje sie tak,jak powinno.To duzy samochod,a jest calkiem zwrotny.Uklad kierowniczy -bez uwag.
Dla mnie naprawde doskonale,bez przesady,nie idealnie,ale doskonale.
Dopracowane auto,generalnie wszystko jest tam,gdzie powinno byc.
Bez uwag ,dziala w automacie i po prostu o tym nie mysle.
Jestem dosyc wysoki (182 cm),pozycja kierowcy moglaby byc troche lepsza (mam wrazenie ,ze kierownica nie da sie dla mnie ustawic w idealnym polozeniu),ale jest to troche taka uwaga "na sile",zeby znowu nie bylo samo "doskonale"
Przy odpowiednich oponach (teraz mam Nokiany zimowe)nawet kola 18" sa ciche .Drogi tez mamy coraz lepsze ,wiec i ocena wyciszenia jest ...lepsza
Samochod tani nie byl,ale jest wyposazony bardzo porzadnie i jazda nim to przyjemnosc.Koszty to tylko przeglady co roku,poza tym nic dodatkowego.
Mysle,ze trudno znalezc tak wyposazone auto za mniesza cene .Toyota sie ceni,ale mam juz swoje lata ,oczy i uszy otwarte,30 lat jezdze roznymi samochodami i smiem twierdzic,ze ceni sie za niezawodnosc calkiem slusznie.
Nic sie nie dzieje,a dwa lata minely.Na ostatnim rocznym przegladzie uslyszalem od serwisanta :stan idealny
jak wyzej ,nic sie nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Valvematic 152KM 112kW [l/100km]

9,7
9,5
10,5
Dziennik kosztów dla Toyota Avensis III Wagon Facelifting 2.0 Valvematic 152KM 112kW
8,8
Toyota Avensis III Wagon Facelifting