Ocena kierowcy - Toyota Avensis III Wagon

kuba, 10 lat temu
Silnik 2.2 D-4D 150KM 110kW
Rok produkcji 2011
Toyota Avensis III Wagon 2.2 D-4D 150KM 110kW 2009-2011 - Oceń swoje auto
Cierpliwy samochód. Bez wodotrysków, ale przewidywalny i niezawodny. Przez pierwsze miesiące byłem bardzo sceptycznie do niego nastawiony, ale im dłużej jeżdżę, tym bardziej mi żal, że polityka flotowa się w firmie zmieniła i niedługo przyjdzie przesiąść się do Audi.
Cichy, spokojny, bez żadnych uwag. Totalnie bezproblemowy, zero poboru oleju (od serwisu do serwisu ubywa maksymalnie do połowy bagnetu). Do ideału oczekiwałbym jednak trochę większej mocy z takiej wielkości silnika.
Bez żadnych problemów. Mimo że bardzo często zmieniam biegi bez używania sprzęgła, nic się do tej pory nie stało, wszystko chodzi płynnie. A 160tys km to już jakiś przebieg
Po 160kkm zero stuków, luzów. W trakcie serwisów co 15tys. sprawdzana całość i jeszcze nigdy nie było propozycji wymiany żadnego elementu.
bez uwag. Wiadomo, że nie jest to miejskie auto, więc jak ktoś się przyzwyczaił do manewrowania jak maluchem, to się zawiedzie. Ale można go wyczuć i parkować w ciasne zakamarki tylko na lusterkach (nie mam czujników parkowania). Dobra widoczność w trakcie jazdy, lusterka i szyby dają świetne wyobrażenie tego, co się dzieje wokół samochodu.
Obsługa dosyć intuicyjna. Czego mi brakuje w porównaniu do T25 przed FL to fajny komputer i wyświetlacz. W tym modelu nie można jednocześnie widzieć temperatury na zewnątrz i np. spalania.
nawet przy ekstremalnych upałach i czarnej skórze da się przeżyć. Tak samo jak w trakcie zimy (i podgrzewanych fotelach) jest odpowiednio ciepło. Przez trzy lata używania nie zdarzyło mi się mieć zaparowanych szyb dłuzej niż chwilę
przestrzeń wystarczająca dla 4 wysokich osób. W 5 chyba nigdy nie jechałem.
Do 150km/h swobodnie można rozmawiać przez telefon. A nawet przy 200 słychać pasażera i własne myśli.
Można uzyskać niskie spalanie przy bardzo spokojnej jeździe. Jednak powyżej 120km/h spalanie dosyć szybko rośnie. W porównaniu do poprzednich samochodów ten wzrost jest przy niższych prędkościach. Przy szybkiej jeździe na autostradzie potrafi zbliżyć się do 10litrów, a przy spokojnej po polskich drogach poniżej 5 też można zejść Serwis może drogi, tylko przez 160kkm wymieniali tylko olej, filtry i raz klocki i tarcze. Więc wydatki to praktycznie przeglądy. Reszta na gwarancji
Zważywszy, że cena nie jest z kosmosu, a nie mam uwag co do jakości, to chyba jest nieźle. Mimo tego, że na początku się irytowałem źle złożonym samochodem (niezgodnie ze specyfikacją), a potem zardzewiałą klapą, to jakość obsługi w serwisie niweluje trochę te niedociągnięcia.
Przez 160kkm nie popsuło się nic.
Jedna usterka na gwarancji. Zardzewiała tylna klapa. Pomalowali naprawczo.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 D-4D 150KM 110kW [l/100km]

6,3