Ocena kierowcy - Toyota C-HR I Crossover Facelifting

Kamil M, 3 lata temu
Silnik 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW
Rok produkcji 2020
Toyota C-HR I Crossover Facelifting 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW 2019-2023 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Podobno wyjąca skrzynia u mnie jakoś wyć nie chce. Czy jeżdżę jak dziadek?
Inne : brak
Po 2 miesiącach i 4 tys. kilometrów za kierownicą mogę szczerze powiedzieć, że ten samochód jest genialny jako podstawowy samochód dla 2 osobowej rodziny. W mieście pali poniżej 5 litrów, w trasie przy tempomacie ustawionym na 130 do 6,5. Jazda to sama przyjemność zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów. 2L w trasie spisują się świetnie, silnik słychać tylko i wyłącznie przy bardzo gwałtownym przyspieszaniu, więc skrzynia e-cvt nie jest tu żadnym problemem. Jedyne "ale" mam do wyciszenia samochodu - nadkola są bardzo słabo wyciszone.
W trasie idealny - nie męczy się i żwawo przyspiesza. W mieście spalanie poniżej 5 litrów - czego chcieć więcej? Podobno przybywa oleju - u mnie, póki co tego nie widać, zobaczymy jak będzie dalej. Silnik pracuje cicho, trzeba się bardzo wsłuchać, żeby odczuć przełączanie się miedzy silniiem elektrycznym, a spalinowym. Jak dla mnie - pełen luksus.
Jaka skrzynia? :P O ile nie jeździmy jak rajdowiec to wszystko działa niesamowicie sprawnie i cicho. Silnik elektryczny w moment rozkręca spalinówkę, co pozwala mieć dostęp do pełnego momentu obrotowego przez całą podróż.
Jest naprawdę precyzyjnie, choć trzeba się do tego nieco przyzwyczaić. Przesiadłem się do C-HRki z 15 letniego samochodu i czuć jednak, że za wszystko odpowiada tu elektronika. Jest wygodnie, pewnie, jednak czasami brakuje "bezpośredniości" prowadzenia, zwłaszcza przy dynamicznej jeździe.
Póki co po 2 miesiącach brak rys, kolor nebula blue z czarnym dachem prezentuje się bajecznie zarówno w słońcu jak i w pochmurny dzień. Oby cienka warstwa lakieru nie zużyła się za szybko, no ale po coś mamy wosk, prawda?
Do przodu - bajecznie, do tyłu też, o dziwo jest bardzo dobrze. Jak dla mnie jedyny mankament jest gdy jadę z pasażerem, a nie ma on fotela odsuniętego do tyłu i muszę spojrzeć, przez jego szybę - wtedy widoczność jest bardzo mocno ograniczona. Dodatkowo małe szyby z tyłu powodują, że ciężko z widocznością przez nie, moim zdaniem czujnik martwego pola w tym samochodzie nie powinien być opcją, a standardem.
W środku dużo miejsca, zarówno dla pasażerów z tyłu, co jest dla każdego wsiadającego zaskoczeniem, jak dla kierowcy. Wszystkie niezbędne elementy są pod ręką.
Samochód odebrałem w lutym przy mrozach w okolicach 15 stopni poniżej zera. Ani akumulator nie miał żadnych problemów, ani grzanie. Samochód nagrzewa się w moment, podgrzewanei siedzenia i kierownicy są działają bardzo sprawnie, nie ma potrzeby "aklimatyzacji" wchodząc do samochodu na mrozie.
Tu nie ma co się rozpisywać - jest wygodnie, przestronnie i podróż 600 km jednym ciągiem nie męczy ani o jotę. Zrobiłem w weekend 1500 km i jedyne czego żałowałem, to że trzeba już wysiadać z samochodu.
Jest o niebo lepiej niż w moim 15 letnim samochodzie, jednak przy wyższych prędkościach bardzo słychać szum z nadkoli. Podobno było to poprawione w wersji poliftowej, którą posiadam, mogę jednak powiedzieć, że zdecydowanie niewystarczająco.
Póki co żadnych kosztów nie musiałem ponieść poza zmianą opon i tankowaniem, nic się nie psuje, tylko lać benzynę. Przy tym spalaniu portfel nie "boli" .
Nie spodziewałem się tego, że wszystko będzie aż tak dobrze spasowane. Gdyby nie taka ilość twardego plastiku z tyłu, dałoby się odczuć, że samochód ma aspiracje do segmentu premium, no ale zrozumiałe jest, że nie może być zbytnią konkurencją dla lexusa.
Póki co żadnych awarii - oby tak dalej.
Póki co żadnych awarii - oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Hybrid Dynamic Force 184KM 135kW [l/100km]

Toyota C-HR I Crossover Facelifting