Ocena kierowcy - Toyota Camry III Kombi

Jacek, 12 lat temu
Rok produkcji 1995
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Toyota Camry III Kombi 3.0 188KM 138kW 1992-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Cichy i świetnej jakości silnik, nigdy nie miałem innego samochodu, który silnikiem mógłby się równać z tym.
Samochód warty zakupu. Mimo tego, iż jest to teraz dosyć stary model i tak zawsze będę pamiętał jakość silnika i przyjemność z jazdy w tym modelu Toyoty.
Silnik bardzo zrywny. Wygodnie się z nim pracowało, należy to szybkich i mocnych silników. Według mnie była to największa zaleta tego samochodu. Był nie do zdarcia, jeździłem tym samochodem 9 lat i nigdy nie było problemu z silnikiem.
Doskonałe (idealne) przełożenie między biegami, zawsze w odpowiednim momencie.
Jak na samochód typu kombi nie było problemów z widocznością. Przednia szyba duża i przejrzysta.
Wydaje mi się, iż w tej kategorii ten samochód niczym nie wyróżniał się od innych.
Świetne rozłożenie siedzeń i wolnego miejsca, wygoda oraz przestrzeń na najwyższym poziomie!
Jak na 3litrowy silnik 180 KM nie było źle. Jednak na ogół spalał między 9-10l/100 km. Oczywiście zależało to od miejsca gdzie się jeździło. W moim przypadku było to na ogół w mieście i kilkadziesiąt km. poza miastem (rzadko robiłem dalekie wyjazdy, większe niż 300 km).

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 188KM 138kW [l/100km]

11,0