Ocena kierowcy - Toyota Camry III Sedan

Marcin kfl, 16 lat temu
Rok produkcji 1994
Toyota Camry III Sedan 3.0 188KM 138kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest genialny , pracuje jak w szwajacarskim zegarku , kultura pracy jest bardzo dobra , by blizej to zobrazować prosze postawić na silniku szklanke wody i odpalić samochód , żadnych wibracji ,a szklanka z woda jak stała tak będzie stać . Pozatym w tym samochodzie praktycznie wszystko mnie pozytywnie zaskoczyło także jestem naprawde zadowolony z tego samochodu .
Zawieszenie : drążki stabilizatorów , ale to wina naszych dróg
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego samochodu i na nic innego bym go nie zamienił no chyba że na nowszy model Camry . Jeśli szukacie bezawaryjnego , komfortowego , w miare szybkiego i bezpiecznego samochodu to szczerze polecam TOYOTE CAMRY , to nie jest tylko moja opinia tak dobta o tym samochodzie , prosze przeczytać opinie innych , fachowców , mechaników i sami zobaczycie , że wiem oczym mówię . Ponadto ten model Toyoty w USA był najlepiej sprzedającym sie samochodem i dzisiaj jest uznawany już za bestceller.
3,0 l V6 czego chcieć więcej . Kultura pracy tego silnika przewyższa z pewnością nie jedno nowsze auto. Jest bardzo elastyczny , maksymalny moment obrotowy uzyskuje przy ponad 4000 tyś / min także ma nie złego kopa , ponadto te silniki są bezawaryjne przebiegi rzędu 500000 tyś i więcej nie stanowią problemu .
Posiadam japońską wersję z manualną skrzynią biegów. Skrzynia pracuje bez najmniejszych problemów , przy odpowiednim użyciu jest praktycznie bezawaryjna .
Prowadzi sie bardzo dobrze zapewniając przytym bardzo dobry komfort jazdy . Na nasze polskie drogie to zawieszenie jest w sam raz .
Widoczność jest dobra . Jedynie cofająć do tyłu trza trochę auto wyczuć , w końcu ma prawie 4 ,8 m i dość spory " tyłek " ale to kwestia w prawy , pozatym jest ok
Ergonomia w tym samochodzie stoi na bardzo wysokim poziomie . Pomimo , że auto ma już trochę lat nic w nim nie trzeszczy ani nie puka . materiały użyte w tym samochodzie są naprawde dobrej jakości , jestem pozytywnie zaskoczony ale w końcu to TOYOTA
Klimatyzacja działa bezproblemów , trza tylko pamiętać by raz do roku sprawdzić kompleksowo klimatyzację to wtedy nie będzie z nią problemów . Jeśli wszystko jest ok to w miare szybko schładza samochód do odpowiedniej temperatury , natomiast zimą również dość szybko grzeje , także jest ok.
Jest to samochód klasy średniej wyzszej , także miejsca jest tutaj całkiem sporo , choć obiektywnie mówiąć w niektórych autach tej samej klasy jest więcej miejsca z tyłu na nogi ,ale dwie osoby z tyłu nie bedą narzekać na ilość miejsca , zaś z przodu jest sporo miejsca .
Należy pamiętać że auto ma już 13 lat i uszczelki nie są już w idealnym stanie , ale pomimo tego jest naprawde cicho w środku żadne nie porządane odgłosy nie dochodzą , oprócz lekkiego pomruku widlastej V6 ale to juz sama przyjemność .
Wszystko zależy od stylu jazdy danego kierowcy ale relatywnie rzecz biorąc nie spala tak dużo paliwa w stosunku do swojej masy i mocy , ma w końcu 190 koni i waży prawię 1,5 tony , takze o tym też należy pamiętać , inne auta o podobnych parametrach spalają o wiele więcej , takze jestem zadowolony również pod tym względem jak to mówią coś za coś .
4 lata temu za ten samochód troche zapłaciłem ale kupiłem go wtedy od pierwszego właściciela i serwisowanego takze nie żałuję żadnej wydanej na niego złotówki . Teraz to on mi sie odwdzięcza bezawaryjnością ,a to najważniejsze ze nie dokładam do niego tylko bezproblemów sie nim przemieszczam .
Jeśli chodzi o niezawodność to Toyota bije swoich rywali na głowe , pewnie że czasami jakaś drobnostka się przytrafi ale auto ma juz swoje lata ale tak pozatym to nic sie nie dzieje naprawde .
Tak jak już wcześniej wspomniałem nic sie nie dzieje , należy tylko wymieniać ekploatacyjne części jak we wszystkich samochodach , ale tak pozatym to nic nie trzeba robić , ja przez 4 lata przejechałem już około 100000 i oprócz klocków hamulcowych i drązków stabilizatorów nic przy nim nie robiłem . Ogólnie pod tym względem japońskie auta nie mają sobie równych a szczególnie Toyota i Honda .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 188KM 138kW [l/100km]

10,8