Ocena kierowcy - Toyota Camry VI

matys355@interia.pl, 14 lat temu
Silnik 2.4 i 16V VVT-i 167KM 123kW
Rok produkcji 2008
Toyota Camry VI 2.4 i 16V VVT-i 167KM 123kW od 2006 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pojemność i ergonomia. Jeśli chodzi o wizualną stronę to każdemu może podobać się coś innego. MI BARDZO :)
Podsumowując jest tak na 4,9. Jestem zadowolony i nie mam ochoty sprzedać.
Kultura pracy - coś wspaniałego. Autko wspaniale ciągnie od najniższych obrotów i jak na japończyka przystało i silnik VVT-i kręci do końca obrotów i tam czuje się najlepiej.
Bardzo fajnie wybiera kolejne przełożenia jednocześnie pracuje całkiem nieźle nad obniżeniem spalania. Brakuje tylko tego 6 biegu oraz sekwencyjnej zmiany biegów. Przy wyprzedzaniu typowo dla limuzyn z automatem.
Bez większych zastrzeżeń. Może trochę lepiej gdyby była bardziej miękko zestrojona (choć to już może fanaberia )...jednak o wiele lepiej niż w przypadku A4 - tam jest tragicznie człowiek podskakuje w fotelu.
Tu najgorzej...trzeba mocno uważać i z powodu gabarytów i małych okien.
Mała liczba przycisków i wszystko w zasięgu ręki. W 3 pokrętłach udało się zmieścić całą obsługę nawiewem, klimatyzacją i kierunkiem ruchu powietrza. Radio i światła też bardzo fajnie.
Wszystko ok szkoda , że nie ma w wersji LE klimatroniku , ale mi wystarcza.
I z przodu i z tyłu bardzo dużo miejsca... nikomu nie będzie ciasno. Bagażnik też spory.
No tutaj duże brawa...tylko koło 5-6 tys. obrotów można powiedzieć, że jest głośniej. Silnik pracuje typowo jak japoński 4-cylindrowiec. Ja akurat lubie ten dźwięk. :)
No tutaj jest tak , że w porównaniu z konkurencją benzynowych limuzyn to przoduje. Jeśli chodzi o ogólną ocenę to nie jest to samochód którym pojeździ przeciętny Kowalski. Dla niego przecież się ciągnie \"nówki\" 10-12 letnie z niemiec TDI...
Za tą klasę, moc, wygodę ok. 80 tys. złotych i 1,5 roczne autko z przebiegiem 7 tys. km. Jest ok.
Z niezawodności Camry słynie - na dzień dzisiejszy bez najmniejszych problemów. A jest ze mną od nowości - brany z salonu w Chicago.
Nie odnotowałem.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.4 i 16V VVT-i 167KM 123kW [l/100km]