Lista ocen Toyota Carina V Hatchback (90) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 111 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Karaś_2308
Hatchback 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Tutaj japońska motoryzacja trochę popłynęła... Nie wiem czemu jest to tak zrobione, że przy ciepłym strumieniu powietrza skierowanym na szybę, ze środkowych kratek leci zimne powietrze... Tylna szyba przy niższych temperaturach wiecznie zaparowana, Pasażerowie z tyłu przy dużych mrozach narzekali że im zimno, w momencie kiedy ja się już powoli parzyłem z przodu. Klimatyzacja nie działa i wolałem się w to nie zagłębiać- w końcu od czegoś mam 4...
~PLN
Hatchback 2.0 TD 83KM 61kW
Szyby tylne mocno parują trzeba trochę km przejechać żeby wszystko odparowało. Z przednią szyba też nie jest najlepiej, ustawienie dmuchawy na full powoduje odparowanie szyby w dolnej części wyżej na wysokości oczu trzeba sobie szmatką pomagać ale ten problem też znika po dłuższej chwili. Silnik dość szybko się nagrzewa, klime mam zepsuta więc nie wiem jak działa
~Piozma
Hatchback 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Wentylacja na dobrym poziomie , może w zimie trochę za długo trzeba czekać na rozgrzanie się wnętrza . Dziwne ale co jakiś czas do wentylatora potrafią dostać się wizytówki wkładane za szybę na mieście powodując denerwujące terkotanie (samochód nigdy nie był rozbity i wszystko jest spasowane jak należy)
~martin123
Hatchback 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Wentylacja hmm, wentylator dobrze wieje, nigdy nie zawiódł, bez obsługowy. Walka z parowaniem troche zajmuje, słąbo grzeje na zimny, za duży obieg. Ten model bardzo słabo grzeje na zimny silniku. Brak dodatkowej grzałki jak choćby w fordach, volvo, mercach, bardzo by się przydała.
~m.jakubowski@kuriermlawski.pl
Hatchback 1.6 i 16V 99KM 73kW
Latem klima , zimą zawiewa mi zimnym trochę przez wloty na twarz...??? Podobno może być nagrzewniczka trochę przypchana ale mój mechanik stwierdził, że to za dużo roboty i zasłonił mi wlot kartonikiem. Poskutkowało. Mam założony filtr p.pyłkowy.jest ok.
~pawel
Hatchback 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
auto nie ma klimy - to jest jego WIELKI MINUS w lecie nagrzewa sie tragicznie :( a proby schłodzenia przy pomocy wentylacji nic nie dają szyberdach czesciowo ratuje sprawe - pod tym względem jest to najgorsze auto jakie miałem/znam w zimie ok
~kalisus
Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Posiadam model bez klimatyzacji wiec opisze ogrzewanie. Zauwazalnie skuteczniejsze w przednim szeregu fotelow niz na tylnej kanapie mimo, iz ze srodkowych otworow na desce rozdzielczej leci tylko letnie powietrze...
~wiwaldi@o2.pl
Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Nie mam klimy, więc latem pomagają mi 4 elektryczne szyby i szyberdach. jeśli autko zimą wam słabo grzeje albo wolno się nagrzewa koniecznie sprawdźcie termostat! jego uszkodzenie powoduje też wyższe spalanie
~piozma
Hatchback 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Całkiem nieźle , klima manualna ale dobrze chłodziła , niestety już w tym wieku auta czynnik trzeba było uzupełniać co rok na wiosnę , ale wszystko ma swoje plusy bo przy okazji był przegląd klimy .
Dziennik kosztów dla Toyota Carina V Hatchback
8,1
9,3
~Koni_omega
Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Ja w swojej Toyocie nie odczuwam zimy :) u mnie jest zawsze jak w AFRYCE przynajmniej 37stopni nawet jak są mrozy -20stopni :) W połączeniu z atermicznymi szybami nie ma problemu z parowaniem szyb
Toyota Carina V Hatchback