Lista ocen Toyota Carina V Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW 1992-1997 (32) - Silnik

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~wiwaldi@o2.pl
Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Silnik chodzi bardzo równo odpala bez najmniejszych problemów, na niskich obrotach może mało elastyczny, ale później jest już tylko lepiej! od 4500 RMP wstępuje w niego diabeł! Zapala się kontrolka od mniej ekonomicznej jazdy a komputer zmienia dawkę paliwa dzięki czemu auto przyśpiesza i wyprzedza bez najmniejszych problemów. Z mankamentów to mój egzemplarz niestety przegrzał się z powodu jazdy bez wody w chłodnicy i uszczelniacze zaworowe +...
~pol
Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Momentami wydaje się ospała, ale można ją przeciągnąć na obrotach i robi się elegancko. Bieg V jest elastyczny i nie trzeba redukować. Max 200 km/h budzi respekt na trasie wśród tych maleństw z większymi motorkami które tak często lubią się ścigać po mieście. Nawet jak silniki pozwoliłyby im na większe prędkości to cała reszta się trzęsie. W toyotce tego problemu nie ma. masa przy 200 przykleja się do asfaltu i o trzęsieniu nie ma mowy.
~kalisus
Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
No coz... Nie można miec wszystkiego naraz. Silnik niezwykle ekonomiczny, cichy i bezproblemowy w kwestii awarii ale moim zdaniem za słaby do tego samochodu. W moim przypadku z pewnoscia instalacja LPG odbiera pewnie kilka kresek mocy... Podsumowujac jest ok ale wieksza moc mile by byla widziana. Wyprzedzanie raczej z planowaniem.
~ndakota
Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Ocan taka dlatego że ma tą toyote od ponad 2 lat i właśnie jest u mechanika poraz drugi robi głowice. Pierwszy raz poszła uczszelka pod głowicą i pompa wodna a teraz wymieniany jest komplet zaworó w głowicy ciągle koszty związane z silnikiem niepolecam modelu z tym silnikiem
~Krzysiek
Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Silnik sprawuje się poprawnie, jednostka lean-burn na niskich obrotach jest dość ociężała (spod świateł wyprzedza mnie czasem nawet pikaczento ;), ale jak się ciśnie gaz do dechy i zgaśnie lampka \"economy\" mamy w pewnym momencie miły efekt turbo :)
~Carina e ;)
Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Carinke mam juz 7 lat.zadnej usterki zadnych problemow z silnikiem ani niczym innym.Toyotka jest oszczedna;malo pali.silnik doskonaly,zwawy.Polecam zwlaszcza mlodszym ludziom ktorzy chca zakupic dobry samochod i za dobra cene!!
~Tronder
Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Silnik nigdy mnie nie zawiódł, a mieszkam w Norwegii i mrozy -20 stopni nie są żadkością. Auto trzymam pod chmurką... Pracuje cicho równo (nieco głosniej przy 130 km|h a później znów fajnie).
~Kuba
Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Miałem Toyotkę z 94r. 1.6 sprowadzoną z Holandi jeździłem nią 3 lata dopóki nie wywróciła się na dach, szkoda była super nigdy nie zawiodła 70tyś. km bez żadnej naprawdę żadnej naprawy. Gorąco polecam.
~truat@o2.pl
Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
Zimny (na ssaniu) nie do wytrzymania:) - rozgrzany pracuje idealnie cichutko - wysoka kultura wpracy - jak na swoje 104konie to dziwne ze idzie naprawde sprawnie dopiero przy prawie 4tys obr.
~Maciek
Hatchback 1.6 i 16V XLi 114KM 84kW
spalała mi średnio 7-8 litrów a gdy kogoś wiozłęm zawsze sądzono że to 2 litrowy silnik :-) EKONOMICZNA NIEZAWODNA TORPEDA, po 300.000 nie brał OLEJU !!!
Toyota Carina V Hatchback