Ocena kierowcy - Toyota Carina V Kombi

el.jot, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW
Rok produkcji 1997
Toyota Carina V Kombi 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW 1993-1998 - Oceń swoje auto
Inne : bardzo dużo miejsca w środku
Silnik : wycieki z silnika
Samochód dla rodziny nawet z 3 dzieci. Duży, wygodny dla paażerów i dla kierowcy - lekko sie prowadzi. Moim zdaniem Carina jest mocno niedoceniona=niepopularna, przez co można ją tanio kupić - na prawde warto wydać kilkanaście tysięcy (a czasem nawet tylko kilka tysięcy)i cieszyć sie dużym wygodnym samochodem
135 koników fajnie sie prowadzi, nie ma problemów z wyprzedaniem tirów :)
lekko haczy jedynka, czasami trzeba wysprzęglic żeby wrzucić wsteczny. Poza tym biegi chodzą ładnie - lekko dokładnie się wrzuca
dobrze pod warunkiem że amorki sa sprawne. Poprzedni włściciel o to nie dbał więc pierwszy wyjazd w trsę to był surwiwal - samochód pływał szczególnie w koleinach. Po wymianie amorków jest ok samochód sztywny ale jednocześnie komfortowy. Ceny amorków - kosmos!!! UWAGA na klocki hamulcowe - jeśli chcesz żeby Twoja Carina hamowała nie żałuj kasy na klocki - polecam AKEBONO (świeżo załozone i nie dotarte lepiej hamują od jakiegoś podrabianego szajsu)
w sedanie jest z tym problem ale kombiak widac gdzie sie kończy. Mając ten samochód nauczyłem sie cofac na lusterkach :) jast naprawde mocno dłuuuugi
bez zbędnych fajerwerków - wszystko tak jak powinno być
klima szybko chłodzi a grzanie szybko sie rozgrzewa - można powiedzieć ze ideał
Kupiłem ten samochód jako rodzinne kombi i nie zawiodłem sie. Zmieści sie w nim wszystko. Pasażerownie z tyłu mają bardzo dużo miejsca + ogromny bagażnik
przeciatnie przy dużych prędkosciach. Po mieście bardzo dobrze
135 koników trzeba nakarmić :) ale w miarę małe mają wymagania. Przy jeździe w trasie "na emeryta" 8,5 LPG. Co do kosztów części jeśli chcesz dobrą część a nie najtańszą podróbę są po prostu drogie
Gdyby samochód nie był zaniedbany dałbym 5, ale stan techniczny kiedy go kupiłem zostawiał wiele do życzenia. Carinę można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach, często kupione w salonie serwisowane w ASO z pełną dokumentacją
przeciętnie, super-glue się przydaje :(
No właśnie - poprzedni właściciel nie dbał o samochód więc trochę musiałem w niego zainwestować. Wymiana wszystkich amorków przy przebiegu 136 tyś (po Wrocławskich "drogach"). Ciągle jakieś wycieki z silnika. Znam inne Cariny które są całkowicie bezproblemowe ale moja jest dowodem na to ze jak sie nie dba o samochód to się z to odpłaci :(

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V GLi 133KM 98kW [l/100km]

11,5