Ocena kierowcy - Toyota Celica V Coupe

drassari, 14 lat temu
Silnik 1.6 i 105KM 77kW
Rok produkcji 1990
Toyota Celica V Coupe 1.6 i 105KM 77kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Karoseria : jest slodna i bespieczna
Silnik : uszczelka pod glowicą
liczy się jednak całość, wiem ze ma tylko te sto parę koni, ale jednak to celica- niebieski i niebiański samochód, solidny i bezpieczny w zderzeniach, hamulce słabe to prawda ale przy wymianie tarcz lepiej wymienic je na nawiercane, no i na konie zawieszenie na gazowych amorkach KYB lepiej się prowadzi i nie tak się przechyla
jak na 1,6 idealne
nie zawsze jest ok z wrzucaniem biegów, jest mała wada w tych skrzyniach miedzy dwoma wodzikami na zewnątrz skrzyni jest ostka która często się wyrabia jedynym ratunkiem jest zrobienie drugiej z noża tokarskiego
jest przewidywalny ale nie zawsze, jest pod sterowna ale na nawierzchniach nie utwardzonych przy większych prędkościach pojawia się nadsterowność, ja już raz zaparkowałem w rowie tylem do kierunku jazdy przy 70km/h i co? lusterko tylko odpadło
żeby nie otwierane lampy to manewrowanie byłoby z deka trudne
niestety plastiki trzeszczą jeżeli ktoś w przeszliście na sile rozbierał ale dają się łatwo naprawić
ogrzewanie jest za dobre, ale już co do schładzania to murze zamontować klimę, bo latem mocno się nagrzewa w środku
dla kierowcy i pasażera jest ok, ale jak już jeszcze dojdą dwie osoby na tył jest ciasne, wyjście zamontować spore kubełki z przodu pojawia się dodatkowe 8 cm dla pomaszerować z tyłu
w końcu to trochę sportowy samochód musi być trochę głośny
dla mnie doskonale,
kopiłem ją za 3000 zł trzy lata temu włożyłem 6tys. zł i powiem tylko jedno nie wiem czy jakiś inny samochód dwudziestu letni by wytrzymał mego użytkowania
jak na dwadzieścia lat to muszę tylko powymieniać z 14 żarówek w desce rozdzielczej no i linkę od licznika
jak na niezawodność jest dobrze, ale trzeba wiedzieć o jednym jeżeli silnik był przegrzany to na bank strzeli uszczelka pod głowicą, i nie wystarczy tylko splantować głowice trzeba tez wieść do równania nie blok, a przy okazji sprawdzić jak wyglądają tłoki, cylindry (czy nie ma skaz, pęknięć, i czy nie mają już \"jajka\", luz na pierścieniach, kolej na wada to czujnik od wentylatora chyba najlepszym wyjściem jest manualny przełącznik

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 105KM 77kW [l/100km]

10,5