Ocena kierowcy - Toyota Celica VI Coupe

hartmann (hartmann@magma-net.pl), 17 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1997
Toyota Celica VI Coupe 1.8 i 16V 116KM 85kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
wspanialy samochod o pieknej sylwetce. uzywam go jako drugi do zabawy i musze przyznac ze daje mi duzo frajdy z jazdy. moze silnik 1,8 to troche za malo jak na taki samochod ale przynajmniej jest oszczedniej. ciezko trafic wersje GT w dobrym stanie i niestety wieksza jest podaz wersji z silnikiem 1,8. Zdecydowanie polecam
silnik jest dosyc elastyczny. ladnie sie zbiera dopiero w zakresie wiekszych obrotow. milo mruczy powyzej 5000 rpm
u mnie akurat galka zmiany biegow jest skrocona wiec skrzynia jest dla mnie dosyc twarda. niemniej przyzwyczailem sie.
celica bardzo ladnie sie prowadzi, przy czym zaznaczam ze moja jest obnizona i ma kola 17tki 225/45. Troche gorzej na sliskiej nawierzchni - latwo zarzuca tylem
do przodu bardz odobra. gorzej do tylu. Tez musze zaznaczyc ze mam przyciemnione szyby wiec w nocy z parkowniem tylem jest wrecz tragedia - pozostaja lusterka w ktorych glownie widac pekate tylne nadkola :-)
mysle ze bardzo przyjemny samochod. wszystko pod reka. jak sie usiadzie to nie chce sie wysiadac.
ok
pod warunkiem ze przyjmujemy ze jest to samochod 2osobowy. nie ma co liczyc na wygode pasazerow z tylu - wielkosc kanapy jak w maluchu wiec co najwyzej gazety albo damska torebke mozna sobie polozyc.
dla mnie doskonale. dla niektorych moze byc troche za glosna na wyzszych obrotach ale w tego typu samochodzie tak chyba ma byc.
zuzycie paliwa w normie jak na tego typu silnik, natomiast jezeli chodzi o koszty napraw to raczej wysokie
w tej chwili to rewelacja pod warunkiem ze znajdzie sie niezajechany egzemplarz o ktory dbano.
na razie brak problemow
jeszcze nie mialem