Ocena kierowcy - Toyota Celica VI Coupe

Marcin, 17 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 1996
Toyota Celica VI Coupe 1.8 i 16V 116KM 85kW 1993-1999 - Oceń swoje auto
Polecam to auto, z tym silnikiem to taki mocniejszy kompakt.
Silnik dość szybko się nagrzewa, pracuje jak na jednostkę czterocylindrową dość dobrze i kulturalnie, bardzo oszczędny, przy dość dynamicznej jeździe w mieście spala przeciętnie 10-10,5l/100km
Jestem zawiedzony. Lewarek skrzyni biegów niby krótki i sdrogi prowadzenia lewarka też, ale...biegi wchodzą dość ciężko i nieprecyzyjnie, zwłaszcza bieg tylny. Toyota mogłaby się bardziej postarać.
Auto sportowe to i twarde zawieszenie, ale pokonywanie zakrętów czy jazda na wprost idealna.
Niezła jak na auto sportowe, nie ma najmniejszych problemów z wyczuciem rozmiarów samochodu.
Bardzo wygodne fotele, niska pozycja za kierownicą, ciężko chodzące wspomaganie, łatwy dostęp do wszystkich dźwigienek i przycisków.
Rewelacyjne ogrzewanie, trochę gorsza klimatyzacja, chłodzi ale słabo.
Jak to w aucie sportowym, ja jestem wysoki i miejsca z przodu mi nie brakuje, z tyłu raz próbowałem usiąść i nwet nie mogłem wyprostować głowy.
Silnik słychać cały czas, nawet na niskich obrotach, na wysokich też nie jest ok, ponieważ jest to jednostka czterocylindrowa.
Jak już wspomniałem, mieście spalanie nie przekroczyło do tej pory 10,5l/100km, a w trasie przy jeździe 100-120km/h osiąga poziom ok. 7-7,5l/100km, czyli rezulatat na piątkę z plusem.
Troszkę wysoka cena w stosunku do oferowanego komfortu i roku produkcji.
Jak dotąd nic nie wymieniałem, wszystko działa, wydaje mi się że tylne amortyzatory wymagają już wymiany, gdyż po dłuższym postoju przejazd przez nierówności powoduje jakieś głuche dżwięki z tyłu.
Nic takiego się nie wydarzyło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 116KM 85kW [l/100km]

8,3