Lista ocen Toyota Corolla Verso E120 1.6 i 110KM 81kW 2001-2007 (17) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fafik
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Robiłem testy na 100 kilometrowym odcinku autostrady w 4 osoby. Przy jeździe ze stałą prędkością 130 km/h auto spaliło mi 7,6 l/100 km. Ten sam odcinek autostrady na drugi dzień pokonałem (też w 4 osoby) ze stałą prędkością 105 km/h i auto spaliło już tylko 5,8 l/100 km. W codziennej jeździe głównie na dojazdy do pracy (odcinek 10 km ) auto pali średnio 7-7,2 l/100 km w zimie, latem około 6,6 l/100 km. Gazu nie zamierzam zakładać. Na...
~LORD_WOJT
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Tutaj same superlatywy. Świadomie wybrałem benzynę. Kto teraz kupuje używanego diesla. Chyba jakiś masochista. Spalanie średnie w mieście 7,5l. Autem jeździ głównie Żona z dziećmi i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Serwisowanie auta nie odbiega od normy aut w tej klasie. Bardzo duży wybór bardzo dobrej jakości zamienników. Większość wymian materiałów eksploatacyjnych można zrobić we własnym zakresie. To proste i nieskomplikowane...
~Doctor_Pitt
Verso 1.6 i 110KM 81kW
bez ściemy...5,7l na trasie nie jest trudne do osiągnięcia (prócz polskich dróg gdzie rzadko jest mniej niż 6,4l)... przeglądy w ASO do tanich nigdy nie należały...więc korzystam z Auto-Lidera w pobliżu... ale i tak nie ma co robić... przy kupnie (168tys. km) wymieniłem kompletny układ hamulcowy ATE i niedawno wkłady katalizatora... poza tym... mógłbym zaspawać maskę i całą resztę bo nic się nie dzieje...!!! :)))
~Marcin
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Z napraw nie kożystałem (1,5 roku przeglądy robie sam i są standard, olej mobil full jest najdroższy ale był od początku to nie zmieniam). Spalanie: Min 6,1 l/100 km - trasa 90-100 km/h Śr 7,4 l/100 km - miasto ostrożnie lub trasa 160 -200 km/h Max 10,2 l/100 km - wyścigi po mieście + korek. W przeciwieństwie do poprzednich pomiarów ten był jednorazowo i nie musi być wiarygodny.
~arekab
Verso 1.6 i 110KM 81kW
EKONOMICZNOŚĆ TEGO AUTA TO TRAGEDIA. SPALANIE BENZYNY W MIEŚCIE 10 - 11 LITRÓW, W TRASIE NIEWIELE MNIEJ, PONIEWAŻ AUTO MA MAŁY SILNIK I KRÓTKIE PRZEŁOŻENIA SKRZYNI BIEGÓW. GAZ - 12-13 LITRÓW. KIEDYŚ PRZELECIAŁEM SIĘ AUTOSTRADĄ 150 KM/H - AUTO SPALIŁO 16 LITRÓW GAZU - HORROR. AAA DODAM, ŻE REGULARNIE SERWISOWAŁEM TEN SAMOCHÓD.
~Pan Łoś
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Paliwo, paliwo, paliwo, ubezpieczenie, myjnia i tyle.... Od czasu do czasu eksploatacja (opony, klocki , oleje). Auto w podstawowej obsłudze proste jak cep. Wymianę filtrów, oleju, klocków i tarcz ogarnie średnio ogarnięty manualnie facet. Części eksploatacyjne tanie jak barszcz.
~szczerty
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Źle nie jest, ale myślałem, że będzie lepiej. I tak już postanowiłem, że założę LPG, chociaż często ludzie odradzają to tej Toyotki gaz.Regularne wymiany, regulacja luzu zaworowego i przez 100-150tyś km nie powinno być problemów,więc ogólny rachunek i tak się bardzo opłaca
~ackleycc
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Nie jest zle.Przy spokojnej jezdzie auto potrafi byc naprawde ekonomiczne.Zdarzylo mi sie zejsc do 6,5l przy predkosciach 90-100. Servisy najtansze nie sa.Ale gdy popsula sie roleta Tpyota natychmiastowo ja wymienila.
~Koniu
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Nie pali najmniej, ale patrząc na opinie użytkowników aut o podobnych gabarytach nie odstaje od nich. Części są trochę droższe niż do Europejczyków, ale nie trzeba być ich często wymieniać.

Toyota Corolla Verso E120 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~100%
Verso 1.6 i 110KM 81kW
Wszystko zależy jak kto jeżdzi,napewno jest możliwe osiągnięci wyników lepszych niż podaje producent.Sam to osiągnąłem i nie jeżdze jak stary ramol.