Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Hatchback (291) - Widoczność

Na liście zabraknie 431 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~sete
Hatchback 1.4 i 16V 97KM 71kW
Duża przednia szyba zapewnia nam bardzo dobrą widocznośc. Jedynie przy skręcie w prawo trochę widok zasłania długi i szeroki słupek A. Ogółem nie jest źle. Kłopoty zaczynają się przy jeździe do tyłu. Szeroki słupek C i mała szyba tylnia utrudniają widocznośc i na większości Corolli jakie widzę są obtarcia na zderzakach (na mojej tez było jak ją kupowałem)
~Marcel
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Jedyne co przeszkadza to grube belki między szybą przednią, a szybami bocznymi. W lusterkach wszystko widać, zdecydowanie lepiej niż w innych autach z tego segmentu. W nocy również nie ma najmniejszego problemu, lampy bardzo współpracują z światłem o różnej barwie, dodatkowo regulacja wysokości łatwa i pod ręką.
~krixx@wp.pl
Hatchback 1.4 i 16V 97KM 71kW
Podczas jazdy OK, ale czasem jak staję na światłach (nie przekraczając granicznej linii) muszę się nieźle wyginać, żeby zobaczyć jakie jest światło (wzrost 187cm). Jak dla mnie super fajnie podświetlone zegary i włączniki (stonowany zielony). Nie jechałem jeszcze samochodem, który by mi się bardziej podobał pod tym względem.
~Grzegorz
Hatchback 1.4 i 16V 97KM 71kW
Bardzo wygodne auto. Po przejechaniu kilkuset kilometrów nie bolą plecy. Jak na stosunkowo mały samochód w środku jest dość sporo miejsca w kabinie dla 4 osobowej rodziny. Trzeba przyznać, że bagażnik mógłby być większy. Mamy za to pełnowymiarowe koło zapasowe.
~myszyn81
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
bez zarzutu, to moje 3 auto i we wszystkich było podobnie. Lusterka sią duże a elektryczne sterowanie działa bardzo szybko i ma duży zakres ustawień co znaczenie ułatwia manewry. W ciągu 3,5 roku kilka razy lekko puknąłem tyłem, przydałby się czujniki parkowania
~qdlaty
Hatchback 1.4 i 16V 97KM 71kW
Widocznosc do przodu akceptowalna (chociaz wolalbym widziec maske). Do tylu lepiej nie mowic :) Nie umiem cofac na lusterka, tylko zawsze odwracalem sie do tylu. Teraz to nie zdaje egzaminu i musze sie przestawic. Przeszkadzaja przede wszystkim monstrualne tylne slupki.
~Robert
Hatchback 1.4 i 16V 97KM 71kW
Do przodu bez problemów. Gorzej w czasie cofania oraz manewrowania w ciasnych uliczkach. (patrz opis powyżej). Generalnie jest to kwestia przyzwyczajenia, ale mogłoby być lepiej (np. poprzez zastosowanie nieco większych lusterek bocznych).
~Tomasz
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
Szerokie słupki przy zakrętach zmuszają czasem do wychylenia głowy, a w narożnikach z tyłu nie mamy żadnego punktu widzenia (przynjamnioje w przypadku 3-drzwiowego hatchbacka). Dobrym pomysłem byłoby znaleźenie egzemplarzu z czujnikami.
~g00di
Hatchback 1.4 D-4D 90KM 66kW
Przy wyjeżdżaniu tyłem słupek "C" zasłania całą widoczność trzeba się nagimnastykować. Ciężko wyczuć przy parkowaniu, większymi autami jak Volvo V40, Audi 80, czy nawet Jeepem Cherokee parkowało mi się o niebo łatwiej, bez zastanowienia.
Dziennik kosztów dla Toyota Corolla IX (E12) Hatchback
6,4
9,2
~Piotrek
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
Jest dobrze ale mam wrażenie, że w Astrze i Leonie pomimo dłuższych tylnych szyb było lepiej. Zaokrąglona szyba z tyłu troche przekłamuje odległość przy cofaniu. Wyciraczka tylnej szyby porażka, dlaczego nie zrobili pełnej tylko 2/3? ocena 4
Toyota Corolla IX (E12) Hatchback