Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) Kombi (105) - Widoczność

Na liście zabraknie 76 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krzysiek7216
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Chyba najsłabszy punkt samochodu. Komfort widzenia też jest słabiutki. Przy dojeżdżaniu do przejść dla pieszych musze się pochylać do przodu, żeby zobaczyć czy ktoś nie przechodzi, bo słupek mi zasłania. Nie mam czujnika parkowania, ale do dziś mam problem z prawidłowym wyczuciem odległości przy parkowaniu szczególnie z tyłu. Żona musi wychodzić z auta, żeby sprawdzić czy jeszcze mogę pojechać. Z przodu niby jest trochę lepiej, ale tylko...
~b3ny666
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
wg mnie mogłoby być lepiej - trzeba się bardzo skupiać podczas skrętów bo słupki przednie skutecznie zasłaniają pieszych na przejściach i na początku kilka razy prawie komuś po stopach przejechałem ;-) Ale idzie się przyzwyczaić, po czasie nabiera się odruchu pochylania do przodu przed przejściami. Niestety auto w wersji kombi jest dość duże i podczas parkowania równoległego tyłem sprawia nieco kłopotów, jednak czujniki rozwiązują problemy -...
~intelektualista
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
jest na prawdę dobrze, to kombi jest krótkie, a szyby i lusterka duże, widoczność we wszystkich kierunkach jest bardzo dobra. Należy natomiast uważać na przedni lewy słupek wiadomo aspekty bezpieczeństwa wymusiły zwiększenie grubości tego elementu przez co na pasach nie widać ludzi wchodzących z lewej (trzeba głowę pochylić na chwile do przodu czy nikt się nie schował) oraz wszystkim polecam czujniki parkowania ;)
~Mario
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Nie jest źle. Jednak w kombi w porównaniu do wersji np. 3 drzwiowej widoczność do tyłu jest na pewno trochę utrudniona. Czasami widoczność zasłania dość gruby przedni prawy słupek. Przy cofaniu również nie pomaga prawy tylny słupek, za którym mogą "schować się" nawet dwie osoby. Na plus należy zaliczyć duże lusterka, w których sporo widać. Do przodu i na boki bez zastrzeżeń.
~ouragan
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Do przodu w miarę ok - niestety szyby nie najtwardsze i mogą się rysować, słupki nie przeszkadzają, na boki ok, do tyłu o dziwo bardzo dobrze - pionowa tylna szyba doskonale wyznacza koniec pojazdu, nie trzeba czujek. Lusterka przeciętne - równowaga między parkowaniem a martwym polem.
~Łukasz
Kombi 1.4 i 16V 97KM 71kW
Być może kwestia wzrostu (1,9 m) i co za tym idzie ustawienia siedzenia - przy skręcie w lewo widoczność ogranicza mi prawy słupek A (ten przy szybie czołowej). Widoczność w lusterkach bocznych i środkowym bez zastrzeżeń, można bardzo precyzyjnie zaparkować, bez pomocy czujnika.
~Pawel
Kombi 2.0 D-4D 90KM 66kW
Ideału nigdy nie ma. Nie ma problemu z widocznością w lusterkach, przy parkowaniu. Wczesniej jezdziłem małym samochodem i po przesiadce do Tego auta nie miałem problemów z jazdą tym samochodem, szczególnie po ciasnych parkingach.
~sirand
Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW
Do przodu standardowo jak we wspólczesnych samochodach, stosowanie szerokich słupków jest wymogiem bezpieczeństwa biernego. Do tyłu w nadwoziach typu kombi liczą się lusterka wsteczne, a te są doskonałe, duże i dobrze umieszczone.
~gigantus
Kombi 2.0 D-4D 90KM 66kW
Wysoko się siedzi i stąd dobra widoczność. Możliwość wyszukania idealnej pozycji dla kierowcy ułatwia dwupoziomowa regulacja fotela i reg. kierownicy. Ułatwia to dospasowanie pozycji a przez to uzysaknie jak najlepszej widoczności.

Toyota Corolla IX (E12) – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Grzechu
Kombi 2.0 D-4D 90KM 66kW
Duża przednią i tylnia szyba robią swoje duże boczne z przodu jak i z tyłu szyby dają doskonała orientację co się wokół nas dzieje. Spore lusterka dzięki którym doskonale widzimy co się dzieje za nami.
Toyota Corolla IX (E12) Kombi