Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Kombi

Damian, 13 lat temu
Silnik 1.4 D-4D 90KM 66kW
Rok produkcji 2006
Toyota Corolla IX (E12) Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Auto dla mnie rewelacja. Idealne dla młodego małżeństwa. Do miasta na zakupy i od czasu do czasu na jakiś dłuższy wypad za miasto. Przede wszystkim EKONOMICZNE !!!. W trasie wygodne.
Duży plus za wyciszenie silnika. W pracy spisuje się dobrze. Wyczuwalne załączenie turbiny. Do 1800 obr/min przyspieszenie słabe. Po załączeniu turbiny dostaje porządnego kopa. Można patrzeć na to jako minus ale mi akurat to nie przeszkadza.
Dość precyzyjna. Biegi wchodzą dobrze i leciutko
Zawieszenie dość miękkie ale nie tak miękkie jak na przykład w Skodzie Octavii II i dużo miększe od Polo czy Punto Grande. Trzeba zwracać uwagę na dziury, krawężniki i progi zwalniające z powodu niskiego zawieszenia.
Ogólnie bez zarzutów.
Posiadam wersie Terra. Przyciski , przełączniki znajdują się w łatwo dostępnych miejscach. Wszytko pod ręką ilość schowków zadowalająca.
W zimę grzeje dobrze ale to za sprawą dodatkowej nagrzewnicy. Naprawdę piękna rzecz. W zimne dni szybko mamy cieplutko w kabinie i oczywiście silnik szybciej się nagrzewa. Klima działa dobrze.
Z przodu ilość miejsca dla kierowcy jest wystarczająca (tak jak dla mnie 172cm wzrostu). Dla pasażera także miejsca jest dość. Natomiast z tyłu jest bardzo dużo miejsca. Ja osobiście byłem zaskoczony przestrzenią. Bagażnik także wystarczający.
Bardzo dobre. Przy 140km/h rozmowa w samochodzie bez podnoszenia głosu. Silnik delikatnie mruczy.
W mieście od 6 do 6,5 litra. Natomiast w trasie 4.2 litra. Oczywiście jazda zgodna z przepisami.
Jak na razie bez problemów.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 D-4D 90KM 66kW [l/100km]

5,2