Lista ocen Toyota Corolla IX (E12) (585) - Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów

Na liście zabraknie 670 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~acrobat@o2.pl
Hatchback 1.4 i 16V 97KM 71kW
Model 2+2 sprawdzi się znakomicie w wersji liftback. Ogromny bagażnik po zdjęciu półki pozwolił mi zabrać rowerek dziecięcy, łóżeczko turystyczne, wózek spacerówkę, dwa plecaki i masę innych toreb, torebeczek. Warto pamiętać o przypięciu bagażu taśmami - odpowiednie punkty mocowania są w podłodze bagażnika. Fotel mam odsunięty na maksa i z tyłu niestety miejsce jest tylko dla dziecka. Z przodu regulowana kierownica i siedzisko pozwala zająć...
~Pawel
Kombi 2.0 D-4D 90KM 66kW
Auto b. pojemne dla wszystkich pasazerów dużo miejsca o ile jedzie sie w 4-y osoby. Przy 5-iu podróżnych jest z tyłu troche ciasno. Po złożeniu siedzeń z tyłu rower holender wchodzi bez zdejmowania kół a góral tylko po zdjęciu przedniego. Same siedzenia b. wygodne. Przy długich trasach jazda samochodem nie jest męcząca. Ja lubie podczas jazdy łokcie oprzec o coś a nie trzymać w powietrzu - w tej Toyocie moge znalezc wygodne oparcie dla rąk.
~Piotrek
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
Dużo miejsca chyba najwięcej z konkurencji ale tylko z tyłu, przód na podobnym poziomie. Mam 186cm wzrostu i przy dłuższej trasie boli mnie prawa noga w kostce i kolanie. Siedzi się dosyć wysoko przy maksymalnie opuszczonym fotelu. Kolana wiszą w powieytrzu zamiast opierać się na siedzeniu, pedały za blisko i noga na gazie, w kostce jest cały czas mocno wygieta. Astra i Leon bez konkurencji. ocena 3 za nie wygodną pozycję kierowcy
~GRZPWL
Hatchback 1.8 i 16V T-Sport 192KM 141kW
Auto małe, ale zaskakująco pakowne - przy awarii rodzinnego kombi udało się 3 os rodziną zabrać w daleką trasę. Z przodu sporo miejsca, auto jest też dość wysokie, z tyłu 3 dorosłe osoby się zmieszczą, ale raczej na wcisk. Bagażnik też jest zaskakująco duży. Mankament, to brak możliwości zablokowania fotela pasażera, jeśli za nim jest jakiś większy gabaryt, który go spycha mocno do przodu - np. fotelik.
~mister Edek
Hatchback 1.6 i 16V 110KM 81kW
Mam 186cm wzrostu i jak dla mnie po odsunięciu fotela do odpowiedniej pozycji kierownica jest zbyt daleko od rąk, z kolei po przysunięciu fotela jest zbyt mało miejsca na nogi. Pasażer z przodu na pewno nie będzie narzekać na brak przestrzeni. Z tyłu nie powinno być problemu z przestrzenią pod warunkiem, że nie odsuniemy przednich foteli maksymalnie do tyłu. Jak na kompakta jest okej.
~Mario
Kombi 1.6 i 16V 110KM 81kW
Z przodu, jak na klasę samochodu nie jest źle. Z tyłu, za kierowcą (191 cm) może usiąść już tylko niezbyt wysoka osoba. Na tylnej kanapie dla dwóch osób komfort, dla trzech już niezbyt - tylko na krótkie trasy. Szerokość z przodu bez zastrzeżeń. Fotele dobrze wyprofilowane - nie męczą, jednak nie mają zbyt dobrego podparcia podczas jazdy w zakrętach. Ale nie jest to też samochód o sportowych aspiracjach.
~civic706@vp.pl
Hatchback 2.0 D-4D 110KM 81kW
miejsca wystarcza z przodu jak i z tyłu - szczeże to byłem zdziwiony ilością miejsca na tylnej kanapie. denerwują za krótkie fotele przednie, które są nijako wyprofilowane - na szczescie można sie przyzwyczaic. skandalem jest w posiadanej przeze mnie wersji brak możliwości rozłożenia siedzeń tylnych, co bardzo często utrudnia transport większych rzeczy! poradziłem sobie montując hak.
~kazio0o
Sedan 1.4 i 16V 97KM 71kW
Rewelacja. Cztery osoby mają masę miejsca. Gdyby nie wysoki tunel, to i piąta osoba miała by całkiem wygodnie. Do tego pakowny bagażnik i dużo miejsca z przodu. Mam 175 cm wzrostu, ale że ergonomia ustawienia fotela względem kierownicy wymusza ustawienie go bliżej kierownicy (brak regulacji kierownicy tył-przód), za kierowcą jest dużo miejsca. Ogólnie jest dużo miejsca z tyłu.
~Zakochany w Toyocie
Sedan 1.6 i 16V 110KM 81kW
Cztery osoby mieszczą się swobodnie - nawet mój nie najmniejszych rozmiarów teść i ja - też nie chudzina. Żaden z nas nie jest jednak jakimś olbrzymem, więc dla kogoś bardzo wysokiego lepsza wydaje się wersja Verso. Piąta osoba, to raczej dziecko. Najczęściej jeździłem z przodu ja, a z tyłu żona z dziećmi - jedno na foteliku, drugie samodzielnie - do zniesienia.
Dziennik kosztów dla Toyota Corolla IX (E12)
6,6
8,3
9,5
~qdlaty
Hatchback 1.4 i 16V 97KM 71kW
Bylem zszokowany ile miejsca dla pasazerow moze zaoferowac tak niewielkie auto. Jestem wysokim gosciem, lecz nie mam problemu ani z nogami, ani z dzwignia zmiany biegow, ani z ocieraniem glowa o sufit. Pod tym wzgledem jest doskonala. W zamian za spora przestrzen dla pasazerow, corolla posiada stosunkowo maly bagaznik. Nie jest to samochod dla 4-osobowej rodziny.