Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Sedan

Silnik 1.4 i 16V 97KM 71kW
Rok produkcji 2005
Toyota Corolla IX (E12) Sedan 1.4 i 16V 97KM 71kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Co tutaj dużo mówić, auto swoją solidnością, niezawodnością i jakością wykonania do dziś może być wzorem dla nowych kompaktów. Szczęśliwie jestem właścicielem tego pojazdu od 3 lat i nigdy mnie nie zawiódł, można wręcz powiedzieć, że serwis tego samochodu jest nudny. Oczywiście o emocjach czy radości z jazdy nie może być mowy, gdyż jest to typowy samochód do codziennego przemieszczania się lub wyjazdu na wakacje spokojnym tempem, lecz jeśli ktoś kupuję E12 i przeszkadza mu powolny styl jazdy tym samochodem tzn. że po prostu zły samochód wybrał. :) Zalety(wg mnie): + niezawodność - naprawdę eksploatacja tego samochodu może się skończyć na wymianie oleju w silniku i filtrów + jakość materiałów we wnętrzu - miękkie, przyjemne w dotyku i solidnie spasowane + bagażnik - bardzo duży bagażnik w tej klasie aut, mały minus - zawiasy wchodzą do środka + zawieszenie - głównie nastawione na komfort, lecz na oponach 205/50 R16 również pozwala na nieco(z naciskiem na "nieco") szybszą jazdę w zakrętach, rewelacyjnie wybiera nierówności + silnik - jak na tą pojemność i wolnossącą naturę, zapewnia wystarczające osiągi(w wysokim zakresie obrotów) przy umiarkowanym zużyciu paliwa, praktycznie bezobsługowy Wady(niewielkie): - skrzynia biegów - mało precyzyjna i "gumowata", bardzo nie lubi szybkiej zmiany przełożeń :) - często przepalające się żarówki, zarówno te do świateł mijania jak i oświetlenia wnętrza - ceny oryginalnych części Polecam!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 i 16V 97KM 71kW [l/100km]

8,7