Ocena kierowcy - Toyota Corolla IX (E12) Kombi

Silnik 1.4 D-4D 90KM 66kW
Rok produkcji 2006
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Toyota Corolla IX (E12) Kombi 1.4 D-4D 90KM 66kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik! nie jeden otwieral oczy i pytal, a to naprawde Diesel?
Układ elektryczny : popadalo podswietlenie deski, nie wszystkie klawisze sa podswieltone)
Układ hamulcowy : wymiana tarcz i klockow co 45 tkm to jednak KPINA!!!, a umiem hamowac silnikiem i staram sie przewidywc systuacje na drodze, wyroslem juz ze sciganiasie na kazdych swiatlach.
Jak na toyote, to slabo, jak na pojazd do jazdy na codzien nigdy nie odmowil mi posluszenstwa, latem dowiozl w chlodzie, zima w ciepelku ;)
Chyba juz wszystko napisano. Moglby tlyko mniej palic - oczywiscie jak na swoja pojemnosc!
Moja dodkonala, ale u innych w E12 to haczy 3-ka, i wsteczny wchodzi jak chce!
Prowadzenie, przy silnym wietrze masakryczne, ale to kombi, moze inne sieprowadza lepiej, tak do 110 km/h jest super powyzej to juz walka! - wiem ze moze komus sie wydawac ze sie prowadzi super, niestety majac porownanie do inych aut, nawet w podobnej klasie to prowadzenie jest takie sobie.
Troszke przeszkadzaja slupki, ale jest OK
Deska daleko (jestem wysoki ma ponad 190 cm), fotele to masakra ale to chyba dometa kazdej Toyoty w Ave rowniez nierozpieszczaja. W golfie mimo, ze to stolki monzajechac i nic nieboli, a w Toyocie to katorga.
Luna ma klimatronic, ten dziala REWELACYJNIE!!! + dogrzewac (o ile jeszcze dziala) w tak SPRAWNY zestaw powinien byc wyposazony kazdy samochod obojeteni od marki sprzedawany w naszym kraju. Jezdzilem tez wersjami Terra z klima manualna, nie wiem co jest na rzeczy ale w Terrach klima jakby niedzialala.
maly to jednak samochod, jako sie wciszkasz, ale z tylu raczej juz tylko dzieci.
W miare cicho, ale jednak to klasa kompakt, nie ma co sie spodziewac ciszy w srodku - sa glosniejsze ale tez cichsze ;)
I tak i nie, jak na auto tych gabartow, czasem obciazone to miasto 5,6-6,6 - trasa 5,5 i to zdrowa goniac królika. Ae ja kna swa pojemnosc to powinien sie zamykac w 4 litrach ;)...
Hmm ja wiem, chyba przeplacilem, za te kase kupilbym opluwana Skode Octavie z gigantycznym bgaznikiem, tanszymi czesciami - no ale teraz to musztardza po obiedzie.
No wlasnie, do 5 lat niby nic, ale jednak troche go tam trapilo usterek, po czesci wynikajacych z eksploatacji, po czesci z wad. Zgubila troche podswietlenia na desce, zamek w tylnej klapie padl juz 2 roku ;), moze z nie uzywania bo otwieram klamka na klapie. Odpadajace zaslepki za klameczkami w drzwiach, szyba od kierowcy nie rowno sie podnosi
Fotele masakra! 3 razy wymienialio poddupnik i 2 razy plecy bo sie zapadly. Spalinowy dogrzewacz przestal dzialac, znaczy probuje wystartowac i tylko cyka, ale niestety niegrzeje - gdy grzal to bylo super 5 minut i juz bylo cieplo przy minusowych temp. Koszt 4 tys koń by sie usmial, takich rzeczy nie reperuja w ASO tylko wymieniaja, za samo wymontowanie dogrzewacza 450,- pln, znlazlem jednak firme w Garwolinie co zrobila to za 500 pln na gotowo - wymieniajac to co potrzeba ;)

On - zużycie paliwa dla silnika 1.4 D-4D 90KM 66kW [l/100km]

5,2