Ocena kierowcy - Toyota Corolla VI Coupe

BuBu, 17 lat temu
Rok produkcji 1989
Toyota Corolla VI Coupe 1.3 75KM 55kW 1987-1989 - Oceń swoje auto
W sumie polecam - cena lepsza od golfa, ładniejsza, pewniejsza, szybsza (dużo!!!), może ciut więcej pali (ale tylko gaźnikowa), za to nie wydaję na często mechaników:-)
bardzo żYWY jak na ten rocznik i tę pojemność, ale GAźNIKOWY za dużo pali!!! Po za tym: każda stara corolla bierze od cholery oleju!!! moja nawet 1l/200km - trzeba było uszczelniać silnik: 800zł; teraz OK
no problem; tylko u mnie trzeba mocno wbijać wsteczny
super się prowadzi, szybko, wygodnie, choć za SłABO hamuje
3 drzwiowa wersja - lux
Toyota:-)
u mnie ledwie działa nagrzewnica (ewentualna naprawa od 200zł); 3 drzwiowa strasznie paruje w deszczu i ledwie wentylacja nadąża
2 przednie fotele - tyle samo miejsca co w maździe 626!!! A z tyłu nie siedzę;-) ciut doskwiera mały bagażnik, ale jak na rozmiar zewnętrzny auta, to środek jest extra
żaden plastik nie piszczy (17 lat!!!!); silnik pracuje jak pszczółka
ma apetyt (wersja gaźnikowa, silnik z lat 70?? - ten sam co w ´kanciaku´)... ale osiągi to rekompensują; naprawy nie najdrożej, chociaż nie każdy mechanik zna to auto; za to baaaardzo żadko się z nimi widuję (poza olejem i remontami po zakupie, to byłem raz z hamulami: pół roku, 12000 przejechałem)
dałem 2500 zł pół roku temu; naprawy (w zasadzie remonty): 1300; gaz 1200 zł i śmigam; czyli - zakup extra, gorzej jest gdy się kupi, jak ja, zaniedbaną sztukę
raz na przejechane 12 tyś hamulec przyrdzewiał i bywało, że nie chciał odpuścić po ostrym hamowaniu; nadkola trzeba systematycznie pieścić
tu ciut gorzej: uszczelnienie silnika - 800 zł (wszystkie uszczelki i tłoki!! - części kupione po znajomości); progi z wymianą 500 zł; ale zawsze jestem pewny tego auta; nigdy nie stanęło: 0 stresu; wsiadam i śmigam przez cały Kraj:-)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 75KM 55kW [l/100km]

8,6