Ocena kierowcy - Toyota Corolla VII Hatchback

Silnik 1.3 16V XLi 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Toyota Corolla VII Hatchback 1.3 16V XLi 75KM 55kW 1995-1997 - Oceń swoje auto
Inne
Posiadam ta Toyote Corolle od 2 lat. Po zakupie wymieniłem od razu wszystkie filtry, płyny i oleje(silnik i skrzynia automatyczna), zrobiłem także rozrząd. Mam w tym samochodzie zainstalowaną instalacje LPG (Zenith)która sprawuję się bezproblemowo. Czasem jak jest zimno i się powoli jedzie to szarpie przy przełaczeniu, ale po zmianie filtrów jest wszystko dobrze. Co zrobiłem w tym aucie: wymieniłem dwie żarówki oświetlające rejestrcję,2 żarówki pozycyjne i jedną od świateł mijania, kupiłem nowe świece bo podobno tamte były tragiczne, ale nie dawały o tym znać nawet po prostu paliły jak szalone:), robiłem tylne zawieszenie ponieważ było od samego początku nie zmieniane, jeszcze mechanik mi pokazywał amortyzatory i kazał wziąć na pamiątke. Kupiłem ten samochód od pierwszego właściciela w Polsce( W Niemczech 2 właścicieli). Jego wyposażenie to: 2 x airbag, elektryczne szyby x2, elektryczny szyberdach, perłowy taki świecacy szary lakier, centralny zamek, brakuje w sumie tylko klimatyzacji no i elektrycznych lusterek, jak na 1995 rok to wyposażenie ma bardzo dobre, spalanie jest troszkę wyższe ponieważ jest tutaj 4 stopniowy automat. Jedynym problemem był przekaźnik, przez który samochód po dlugiej trasie gdy chciało się go zapalić był po prostu martwy a z kabli zapalił od razu i było wiadomo co się zepsuło. Gdy nie było wiadomo że to przekaźnik to 2 razy go holowałem na biegu neutralnym. Prędkość nie przekraczała 50 km a dsytans 6 km i ze skrzynią nic się nie dzieje, to dla tych którzy zastanawiali się nad kupnem automata. Rdzy jest jak na lekarstwo, znalazłem takie małe purchelki po bardzo dokładnym przeglądaniu przy uszczelce szyby bagażnika, na prawym progu i na drzwiach od kierowcy od środkowej strony, w porównaniu z niektórymi oplami z 2001 r (np zafira - miał moj wujek)to jest kropla w morzu.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.3 16V XLi 75KM 55kW [l/100km]

10,3